Radwańska odpadła w II rundzie

2008-08-12

Liczyliśmy bardzo na nią, ale zawiodła. Agnieszka Radwańska przeszła pierwszą rundę turnieju tenisistek w Pekinie, a drugiej już nie. Polka przegrała i pozostał jej debel.

W I rundzie "Isia" zmierzyła się z reprezentantką Tajwanu, Yung Jan Chan. Pierwszy set gładki, bo wygrany przez Polkę 6:1. Nasza tenisistka pokazała klasę i jej wygrana nie była zagrożona ani przez moment. Wydawało się, że pojedynek skończy się szybko.

Nic z tych rzeczy - Radwańska drugiego seta zaczęła fatalnie i przegrywała 1:5! Potem zdarzyło się coś nieprawdopodobnego. Polka obroniła cztery piłki setowe, następnie wyrównała, doprowadziła do tie breaka i rozstrzygnęła go na własną korzyść. Jej rywalką w II rundzie miała być Włoszka Francesca Schiavone.

Niestety, Polka z niżej od siebie notowaną rywalką przegrała. Zagrała nerwowo, słabo, zdecydowanie poniżej swoich możliwości. Dziś nie osiągnęła nawet połowy swojego potencjału. Na Schiavone to nie wystarczyło. W Igrzyskach Olimpijskich trzeba prezentować równy wysoki poziom, inaczej się odpada.