Radwańska przegrywa w Paryżu, pogrom faworytek

2012-06-04

Po łatwym zwycięstwie nad popełniającą ogrom błędów Venus Williams, Agnieszka Radwańska przegrała w III rundzie Rolanda Garosa ze Swietłaną Kuzniecową 1:6, 2:6. Mimo słabych występów Rosjanki w ostatnim czasie, w spotkaniu z Radwańską błysnęła dobrą formą i nie dała Polce najmniejszych szans na zwycięstwo, przez co rozstawiona z numerem trzecim tenisistka szybko musiała pożegnać się z turniejem.

Kuzniecowej nie udało się długo utrzymać w grze. Już w następnej rundzie uległa Sarze Errani 0:6, 5:7. Fatalny pierwszy set i trochę lepszy drugi nie wystarczyły by pokonać włoską tenisistkę.

Tegoroczny kobiecy Roland Garos ogólnie obfituje w niespodzianki. Również w IV rundzie odpadła jedna z faworytek i światowy numer jeden Białorusinka Victoria Azarenka. Nie udało jej się pokonać Dominiki Cibulkovej. Pierwszy set przegrała łatwo, w drugim uległa dopiero w tie-breaku, ostatecznie kończąc mecz wynikiem 2:6, 6:7. Do IV rundy nie doszły też niedawne byłe liderki światowego rankingu Caroline Wozniacki i Serena Williams. Dunka została pokonana w trzech setach przez Estonkę Kaję Kanepi i zakończyła swój występ na III rundzie, a Amerykanka swój udział w turnieju zakończyła już w rundzie pierwszej, gdy sensacyjnie przegrała z Virginią Razzano.

Teraz największe szanse na triumf w Paryżu daje się Rosjance Marii Szarapowej, która jak na razie radzi sobie bez problemów, wysoko wygrywając z rywalkami.