Radwańska wygrywa, Domachowska nie

2010-04-24

Pierwszy dzień rywalizacji polsko-hiszpańskiej zakończył się remisem. W pierwszym meczu play-off Grupy Światowej II Fed Cup Agnieszka Radwańska bez większych problemów pokonała Carlę Suarez-Navarro 6:3, 6:1.

- Nie było aż tak łatwo, jak wskazywałby wynik, rywalka grała topspinem, tak trochę „półmęsko". Kort też nie jest łatwy, nie da się porównać tej nawierzchni do żadnej, na której rozgrywamy turnieje WTA - powiedziała na pomeczowej konferencji najlepsza polska tenisistka. Suarez-Navarro narzekała głównie na nawierzchnię kortu - Dla mnie jest za szybki, nie zdążyłam jeszcze przywyknąć, bo po długiej podróży trenujemy w Sopocie ledwie od dwóch dni. Hiszpańskie tenisistki miały być w Sopocie już od poniedziałku, jednak złe warunki atmosferyczne w Europie sprawiły, że zameldowały się w Hotelu Haffner dopiero w czwartek.

Drugie spotkanie nie zakończyło się po myśli polskich kibiców zgromadzonych w hali SKT. Marta Domachowska uległa najlepszej hiszpańskiej zawodniczce Martinez-Sanchez 6:7, 2:6. Początek pierwszego seta zaczął się fatalnie dla polskiej tenisistki. Domachowska przegrywała już 2:5. Ósmy gem okazał się jednak przełomowy. Polka wygrała trzy gemy z rzędu, doprowadziła do wyrównania 5:5, a potem do tie-breaku. Na tym jednak udana gra Domachowskiej się skończyła. Polka przegrała w tie-breaku do 4, a w kolejnym secie była już tylko tłem dla dobrze serwującej i grającej przy siatce Martinez-Sanchez. - Przy stanie 2:5 Marta znacznie poprawiła grę, odrobiła straty, jednak to mnie udało się wygrać w tie-breaku. W drugim secie było łatwiej - powiedziała po spotkaniu tenisistka z Półwyspu Iberyjskiego.

Niedzielne spotkania rozpoczną się od pojedynku Radwańskiej i Martinez-Sanchez, potem na kort wyjdą Domachowska i Suarez-Navarro, a play-offy zakończą się spotkaniem debli. - Myślę, że niedzielne mecze będą znacznie bardziej zacięte niż sobotnie. Już wcześniej mówiłem, że o losach całego spotkania zadecyduje debel - uważa hiszpański kapitan Miquel Margets-Lobato. Początek niedzielnych spotkań o godzinie 10 w hali SKT.