Real Madryt zwycięzcą Pucharu ULEB

2007-04-12

Koszykarze Realu Madryt zwyciężyli w Pucharze ULEB. W finale pokonali Lietuvos Rytas Wilno 87:75. Zwycięstwo gwarantuje "Królewskim" miejsce w przyszłorocznej Eurolidze.

W pierwszej połowie walka była wyrównana. Do przerwy Lietuvos Rytas prowadziło jednym punktem. O zwycięstwie Realu przesądziła trzecia kwarta spotkania, wygrana przez "Królewskich" dwunastoma punktami.

Do zwycięstwa Real poprowadził duet Charles Smith - Felipe Reyes. Pierwszy aż sześć razy skarcił Lietuvos Rytas rzutami za trzy i skończył mecz z dorobkiem 19 punktów. Co ciekawe, Amerykanin ani razu nie rzucał za 2. Reyes zaś zapisał na swoim koncie 16 punktów i dołożył 8 zbiórek.
W ekipie z Wilna najlepiej spisał się Matt Nielsen, zdobywca 11 punktów i 8 zbiórek.

Real Madryt - Lietuvos Rytas Wilno 87:75 (22:18, 18:23, 29:17, 18:17)

Real:
Charles Smith 19 (6x3), Felipe Reyes 16, Louis Bullock 16 (2), Axel Hervelle 10, Alex Mumbru 9, Blagota Sekulić 7, Kerem Tunceri 5 (1), Raul Lopez 5 (1), Marko Tomas 0.
LR Wilno: Matt Nielsen 11 (1), Kareem Rush 10 (2), Tomas Delininkaitis 9 (2), Ivan Koljević 9 (1), M.Petravicius 8, Arturas Jomantas 7, Eurelius Zukauskas 5, Roberts Stelmahers 4, Andrius Slezas 3 (1), Mindaugas Lukauskis 0, Janis Blums 0;