Remis na Anfield, pechowy Reina

2010-08-16

W szlagierowo zapowiadającym się spotkaniu na szczycie Premier League, Arsenal Londyn zremisował na Anfield Road z Liverpoolem 1:1. W końcówce spotkania błędu nie ustrzegł się hiszpański bramkarz The Reds, Jose Manuel Reina.

Mecz pomiędzy dwoma drużynami marzącymi o tytule mistrza Angli mógł podobać się kibicom zgromadzonym na Anfield Road. Akcje jednej, jak i drugiej drużyny były prowadzone w bardzo dobrym tempie, do czego zresztą już nas przyzwyczaili zawodnicy występujący w angielskiej lidze. W pierwszej połowie przewagę miał Arsenal, który jednak nie stworzył sobie klarownych sytuacji do strzelenia gola.

W doliczonym czasie pierwszej części gry czerwoną kartkę otrzymał debiutujący w barwach Liverpoolu, Joe Cole, który brutalnie zaatakował niedoszłego reprezentanta Polski, Laurenta Kościelnego. Francuz z polskimi korzeniami został na noszach zniesiony z boiska, lecz kontuzja okazała się nie tak poważna na jaką wygladała i zawodnik powrócił do gry.

Na drugą połowę meczu bardziej zmotywawani wyszli piłkarze The Reds, co potwierdzili w 47. minucie zdobywając bramkę otwierającą spotkanie. Dwie minuty później powinno być już 2:0, ale błędu Almunii nie wykorzystał główkujący Skrtel. Mimo gry w osłabieniu zawodnicy gospadarzy całkowicie przejęli incjatywę, co rusz tworząc dogodne sytuacje do zdobycia bramki.

Wreszcie na dziesięć minut przed końcem obudzili się Kanonierzy. Sygnał do ataku świetnym strzałem dał młody Walcott, ale futbolówka minimalnie mija bramkę Reiny. Pięć minut po tym strzale fenomenalną akcje przeprowadza Tomas Rosicki, lecz jeszcze lepszą paradą popisał się golkiper Liverpoolu. Niestety, bilans udanych parad tego dnia wyszedł Reinie na zero, gdyż w doliczonym czasie gry popełnił fatalny błąd, praktycznie wrzucając sobie piłkę do własnej bramki. Do końca zostały jeszcze trzy minuty, ale wynik nie uległ już zmianie.

FC Liverpool - Arsenal Londyn 1:1 (0:0)
Ngog (47.) - Reina (90.+1. - sam.)

LFC: Reina - Johnson, Skrtel, Carragher, Agger, Kuyt, Mascherano (Lucas 79.), Cole, Gerrard, Jovanovic (Rodriguez 66.), Ngog (Torres 74.)

AFC: Almunia - Sagna, Vermaelen, Koscielny, Cilchy, Eboue (Walcott 60.), Diaby (Van Persie 76.), Wilshere (Rosicky 60.), Nasri, Chamakh, Arszawin