Wybierz miasto
Sport Logowanie / Rejestracja
Znajdujesz się w ogólnopolskim wydaniu.

Roland Garros 2011 w 3D!

2011-05-10

Panasonic i Fédération Française de Tennis przedłużyły umowę, na mocy której tegoroczny French Tennis Open – Roland Garros będzie transmitowany na żywo w 3D do domów w całej Europie we współpracy z kanałem Eurosport. W Polsce wyłącznym partnerem projektu jest platforma satelitarna Cyfra+.

Panasonic, Fédération Française de Tennis (FFT) oraz Eurosport ogłosiły, że tegoroczny French Open - Roland Garros, będzie transmitowany w 3D na żywo do domów w całej Europie (z wyjątkiem Francji). Po sukcesie, jakim były trwające wiele dni transmisje 3D z turnieju w 2010 r. pokazywane w europejskich sklepach, Panasonic i FFT przedłużyły i rozszerzyły umowę o współpracy. Miłośnicy sportu będą mogli cieszyć się Wielkim Szlemem w wydaniu 3D w zaciszu swoich własnych salonów.

French Open w 2011 r. odbywać się będzie od 22 maja do 5 czerwca. Jest to jedno z najbardziej prestiżowych wydarzeń sportowych na świecie. Trójstronne porozumienie, zawarte przez firmę Panasonic, Eurosport i FFT, zakłada, że trójwymiarowe transmisje na żywo z turnieju dotrą do konsumentów w całej Europie (z wyjątkiem Francji). Dzięki zastosowaniu telewizorów 3D, klienci będą mogli poczuć wyjątkowe emocje.

Dystrybucją przygotowanych przez Eurosport transmisji 3D z turnieju French Open zajmą się wybrani operatorzy w Europie. Swisscom w Szwajcarii oraz Canal Digital, działający w Danii, Szwecji, Norwegii i Finlandii, to zaledwie dwaj spośród współpracujących operatorów. W Polsce relację na żywo z turnieju Roland Garros w trójwymiarze pokaże na wyłączność platforma cyfrowa CYFRA+. Fani tenisa, którzy nie mają jeszcze telewizorów przystosowanych do materiałów 3D, będą mogli cieszyć się transmisją 3D z tych prestiżowych zawodów w kilkudziesięciu sklepach w całej Polsce.

Lista sklepów uczestniczących w akcji wkrótce na stronie http://tnij.com/AzsM6.

Laurent Abadie, prezes i CEO Panasonic Europe, powiedział: „W zeszłym roku na rynku pojawiła się bogata oferta technologii 3D; przygotowuje się coraz więcej trójwymiarowych materiałów; uruchomiono też nowe kanały, nadające w 3D – nie ulega wątpliwości, że w 2011 r. ta rewolucyjna technologia nabierze charakteru masowego. Blisko współpracowaliśmy z FFT, aby zagwarantować, że

w 2011 r. jak największa liczba fanów tenisa będzie mogła odtworzyć emocje bycia na korcie w swoich domach, w trzech wymiarach.

Aby zadbać o wystarczającą ofertę wysokiej jakości materiałów 3D, spełniającą oczekiwania klientów, Panasonic współpracuje blisko z Eurosportem i nadawcami na całym świecie. French Tennis Open to idealny przykład na to, jak w ramach takiego partnerstwa powstają wyjątkowe treści. Jesteśmy oficjalnym dostawcą dla turnieju i pokażemy naszą kompletną gamę produktów 3D, od rozwiązań służących do transmisji w 3D aż po najnowocześniejsze, trójwymiarowe telewizory VIERA, które będą prezentowane na terenie obiektu, dzięki czemu goście odwiedzający turniej będą mieli okazję, aby przetestować sportowe relacje w 3D.

Laurent-Eric Le Lay, prezes i CEO kanału Eurosport, dodaje: „Eurosport dąży do tego, aby zaoferować fanom najlepszą sportową rozrywkę. Transmisja zawodów French Tennis Open na żywo i w 3D bezpośrednio do domów konsumentów to najlepszy sposób na pokazanie, jak połączenie atrakcyjnych materiałów i nowych technologii znakomicie podnosi jakość kibicowania. Niezwykle cieszymy się z przedłużenia umowy z firmą Panasonic i Fédération Française de Tennis, dzięki której transmisje 3D z wydarzeń sportowych w Europie stają się powszechnie dostępną rzeczywistością.”

Michel Grach, dyrektor ds. mediów i sponsoringu, Fédération Française de Tennis, komentuje: „Roland Garros to jedno z najstarszych, międzynarodowych wydarzeń sportowych na świecie. Naszym celem są stałe innowacje, dzięki którym fani tenisa w całej Europie mogą poczuć się niemal tak, jakby naprawdę byli w Paryżu, oglądając turniej. Niezwykle pozytywne opinie, zebrane po zeszłorocznych transmisjach 3D w sklepach, pokazują, że technologia 3D na ekranie telewizora naprawdę oddaje głębokie emocje, jakie towarzyszą kibicowaniu bezpośrednio przy linii kortu. Jesteśmy szczęśliwi, że dzięki bliskiej współpracy z takimi specjalistami jak Panasonic i Eurosport, będziemy mogli pokazać tegoroczny turniej na żywo w trzech wymiarach w domach konsumentów. Dzięki temu ludzie, którzy nie mogą kibicować na kortach, poczują pasję, jaka towarzyszy tym ekscytującym zawodom. Tym samym turniej, który zapowiada się na niesłychane wydarzenie sportowe, zyska dodatkowy wymiar.

ip

Dodaj do:
  • Wykop
  • Flaker
  • Elefanta
  • Gwar
  • Delicious
  • Facebook
  • StumbleUpon
  • Technorati
  • Google
  • Yahoo
Komentarzedodaj komentarz

Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Brak komentarzy.

video
FB dlaMaturzysty.pl reklama