Roland Garros: Agnieszka Radwańska za burtą

2013-06-05

Agnieszka Radwańska uległa Sarze Errani w ćwierćfinale wielkoszlemowego turnieju Roland Garros. Włoszka wygrała spotkanie wynikiem 6:4, 7:6 (8:6).

Dwusetowy pojedynek był bardzo wyrównany. Trwał prawie 2 godziny. W pierwszym secie Isia była bardzo bliska przełamania Włoszki, przy stanie 3:2 dla Polki. Radwańska w całym gemie miała aż 4 breakpointy i żadnego nie wykorzystała. Po rozegraniu 15 punktów Errani utrzymała swoje podanie i wyrównała na po 3. Długi gem nadszarpnął siły Agnieszki, która pozwoliła się przełamać w kolejnym gemie.

W secie kolejnym panie przełamywały się prawie za każdym razem. Swoje serwisy zaczęły wygrywać od stanu 5:5. Tiebreak był zacięty. Długo utrzymywał się remis i Agnieszka ciągle miała nadzieję na utrzymanie się w meczu. Nadzieje zgasły, gdy pozwoliła Włoszce odebrać sobie serwis przy stanie 6:6. W kolejnym punkcie Errani utrzymała swoje podanie i mogła cieszyć się z awansu do półfinału.

Dla Radwańskiej był to najlepszy wynik na paryskich kortach. Poprzednio dochodziła najdalej do czwartej rundy (2008, 2009, 2011). Errani, aby powtórzyć osiągnięcie z ubiegłego roku i dojść do finału, musi wygrać w półfinale z Sereną Williams.

Amerykanka w trzysetowym pojedynku wygrała ze Swietłaną Kuzniecową. Pierwszy set wygrała bez najmniejszych problemów, oddając przeciwniczce tylko jednego gema. Kryzys dopadł ją w kolejnym. Rosjanka grała bardzo dobrze i prowadziła już 4:0. Serena zaczęła wtedy powoli gonić rywalkę, ale ostatecznie nie udało jej się przechylić szali zwycięstwa na swoją stronę. Panie były zmuszone do rozegrania trzeciego seta. Kuzniecowa wyglądała gorzej w kolejnej odsłonie. Opadła z sił i zaczęła popełniać więcej błędów. Bezlitośnie wykorzystała to Amerykanka i wygrała całe spotkanie 6:1, 3:6, 6:3.

W ćwierćfinale mężczyzn niespodziewanie szybko Jo-Wilfried Tsonga wygrał z utytułowanym Szwajcarem Rogerem Federerem. Francuz był wyraźnie lepszy od początku meczu i wygrał 7:5, 6:3, 6:3. W półfinale spotka się z Davidem Ferrerm. Hiszpan łatwo wygrał 6:2, 6:1, 6:1 ze swoim rodakiem i niespodzianką całego turnieju Tommy'm Robredo.

Dziś o półfinały zawalczą Maria Szarapowa z Jeleną Janković, Wiktoria Azarenka z Marią Kirilenko, Novak Djoković z Tommy'm Haasem oraz Rafael Nadal ze Stanislasem Wawrinką.

O wyjście z ćwierćfinału zagrają również polscy debliści. Mariusz Frystenberg i Marcin Matkowski zmierzą się z Bruno Soaresem z Brazylii i Alexandrem Peyą z Austrii. Z turnieju odpadli Jerzy Janowicz i Tomasz Bednarek. Od Polaków lepsza okazała się para urugwajsko-argentyńska Pablo Cuevas/Horacio Zeballos.