Roland Garros: Szarapowa i Williams w finale

2013-06-07

Obie zawodniczki awans do finału przypieczętowały... asem. Rosjanka w półfinale pokonała Wiktorię Azarenkę, a Amerykanka Sarę Errani.

Serena Williams swoją przeciwniczkę pokonała bardzo szybko. Mecz trwał niecałą godzinę, a Włoszka, która pokonała we wcześniejszej rundzie Agnieszkę Radwańską, nie miała nic do powiedzenia. Nie popełniała wielu błędów, nie psuła piłek, ale Serena grała rewelacyjnie i nikt nie był w stanie jej zatrzymać. Przewyższała rywalkę siłą uderzeń, doskonałymi returnami i dokładnym serwisem. Zaserwowała 5 asów i w taki też sposób zakończyła cały mecz. Errani pierwszego i jedynego gema w spotkaniu zdobyła dopiero w drugim secie, w którym Amerykanka i tak prowadziła już 3:0.

Trudniejszą przeprawę do finału imprezy miała Maria Szarapowa. W grze Rosjanki najbardziej nieprzewidywalny był serwis - czasem spisywała się znakomicie, serwując asy (12) w ważnych momentach, m.in. przy ostatnim punkcie, z drugiej strony popełniła wiele podwójnych błędów (11). Rozpoczęła mecz słabo, oddając rywalce swoje podanie już w pierwszym gemie. Nie pozwoliła jednak, by powtórzyła się historia z ćwierćfinału z Jeleną Janković. Szybko się skoncentrowała i w tym secie nie pozwoliła już wygrać Azarence żadnego gema. Białorusinka wcale się nie poddała i zwyciężyła w partii następnej, dwukrotnie przełamując Szarapową. Przed setem trzecim nastąpiła przerwa. Deszcz nad paryskim kortem pozwolił ochłonąć Rosjance. Poprawiła swoją grę w trzeciej odsłonie i zakończyła set, a tym samym cały mecz, zwycięsko.

Dzisiaj o finał zawalczą panowie. Na 13:00 zaplanowano mecz Novaka Djokovicia z Rafaelem Nadalem, a na 15:30 spotkanie Davida Ferrera z Jo-Wilfrieda Tsongi.