Roland Garros: zwycięstwo Janowicza

2013-05-31

Czterech setów potrzebował Jerzy Janowicz, aby pokonać Robina Haase z Holandii. Ze swoim rywalem nie poradził sobie Michał Przysiężny.

Polak gładko uległ francuskiemu tenisiście Richardowi Gasquet. Mecz trwał zaledwie 1,5 godziny, a Przysiężny zdobył tylko 6 gemów. Całe spotkanie zakończyło się w trzech setach wynikiem 6:3, 6:3, 6:0 na korzyść Francuza.

Mecz Jerzego Janowicz z Robinem Haase początkowo był wyrównany. Zawodnicy utrzymywali swoje podanie i dopiero przy wyniku 4:4 Polak przełamał serwis rywala. W secie drugim tenisiści częściej odbierali sobie gemy serwisowe. Więcej razy przeciwnika przełamał Haase. Tym samym udało mu się wyrównać stan meczu. W kolejnym secie Polak zacięcie bronił swojego gema serwisowego. Potem przystąpił do ataku i przełamał Holendra. Dobrą passę kontynuował w secie czwartym, dwukrotnie odbierając serwis rywalowi. Spotkanie zakończył zwyciężając 6:4, 4:6, 6:4, 6:3.

Zwycięstwo odnieśli również polscy debliści. Mariusz Fyrstenberg i Marcin Matkowski pokonali niemiecki duet Martin Emmrich/Andre Begemann 6:0, 6:2 i awansowali do trzeciej fazy turnieju.

Mecz Agnieszki Radwańskiej z Diną Pfizenmaier zaplanowano na godzinę 17:15 dnia dzisiejszego.