Wybierz miasto
Sport Logowanie / Rejestracja
Znajdujesz się w ogólnopolskim wydaniu.

Rosja - Chorwacja 62:59

2009-09-11
 Aktualni mistrzowie Europy Rosjanie nie składają broni. W walce o ćwierćfinał drużyna Davida Blatta pokonała w bydgoskiej Hali Łuczniczka reprezentację Chorwacji 62-59.

Pierwsze spotkanie w grupie E przyniosło wiele emocji. Faworyzowani Chorwaci nie zdołali pokonać Rosji.  Pierwsza kwarta to mnóstwo błędów po obu stronach. W ekipie Rosji bardzo dobre spotkanie zanotował Timofiej Mózgow.  Jego skuteczna gra pod obiema tablicami pozwoliła drużynie Blatta trzymać  wynik. Z 16 oczek Rosjan zdobytych w pierwszej kwarcie blisko połowa to dzieło środkowego  Chimki Moskwa. Wśród Chorwatów skutecznie grał Mario Kasun i Zoran Planinić. Każda próba ucieczki którejś z drużyn na więcej niż 6 punktów momentalnie była niwelowana. Po 30 minutach gry na tablicy widniał remis po 42.

Na cztery minuty do końca spotkania ważną trójkę trafił Zoran Planinic i dzięki temu Chorwaci znów remisowali z Rosją, tym razem 51:51. Gracze Repesy nie szli jednak za ciosem i ciągle musieli odrabiać straty po kolejnych celnych rzutach Mozgowa.

Po dwóch trafieniach z wolnych Bykowa Rosjanie prowadzili na 45 sekund przed końcem 57:55. Kolejną akcję Chorwatów chciał indywidualnym wejściem pod kosz rozegrać Planinic, ale oddał w ostatniej chwili piłkę Kusowi, który nie trafił.

Do końca spotkania pozostało mniej niż 24 sekundy, dlatego Chorwaci musieli faulować. Mozgow nie trafił swoich rzutów. Faulowany w kolejnej akcji Vujcic oddał tylko jeden celny rzut wolny, przez co Rosja prowadziła 57:56.

Kolejne rzuty wolne przerywały tylko czasy na żądanie brane przez trenerów obydwu drużyn. Kolejne dwa wolne trafił Fridzon. Na dziewięć sekund do końca swojego rzutu za dwa nie trafił Marko Popovic. Dostał on później szansę rehabilitacji i trafił trójkę na 60:59. Po skutecznych wolnych Fridzona, piłkę na remis miał jeszcze Davos Kus, ale z trudnej pozycji nie trafił.

Rosja - Chorwacja 62:59 (16:16, 12:10, 14:16, 20:17)

Rosja: Timofiej Mozgow 18, Kelly Mc Carthy 9, Siergiej Bykow 9, Witalij Fridzon 9, Nikita Kurbanow 8, Anton Ponkraszow 4, Aleksiej Zozulin 2, Siergiej Monia 2, Dmitrij Sokołow 1, Andriej Woroncewicz 0.

Chorwacja: Mario Kasun 13, Zoran Planinic 12, Marko Banic 11, Leni-Roko Ukic 6, Marko Popovic 6, Nikola Vujcic 3, Sandro Nicevic 3, Mario Stojic 3, Marin Rozic 2, Nikola Prkacin 0.

(ip)


Dodaj do:
  • Wykop
  • Flaker
  • Elefanta
  • Gwar
  • Delicious
  • Facebook
  • StumbleUpon
  • Technorati
  • Google
  • Yahoo
Komentarzedodaj komentarz

Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Brak komentarzy.

video
FB dlaMaturzysty.pl reklama