Wybierz miasto
Sport Logowanie / Rejestracja
Znajdujesz się w ogólnopolskim wydaniu.

Rzucili flagę i... dali kopniaka białaczce!

2011-05-27

Co łączy Derby Wrocławia w Polskiej Lidze Futbolu Amerykańskiego i XXII Mistrzostwa Polski w Karate Tradycyjnym? Walka z białaczką! W minioną sobotę obie imprezy odbywały się na terenie wrocławskiego Stadionu Olimpijskiego i na obu można było zarejestrować się w bazie potencjalnych dawców szpiku kostnego w ramach prowadzonej wspólnie przez Wydział Sędziowski PZFA (WS PZFA) i Fundację DKMS Polska akcji „Rzuć Flagę Białaczce”. Do banku dawców dołączyło niemal 100 osób!

W sobotę na błoniach Stadionu Olimpijskiego prócz feerii koszulek zespołów futbolu amerykańskiego i klubów karate dominował kolor... żółty. Ciężar przeprowadzenia rejestracji wzięli bowiem na siebie nieocenieni wolontariusze Fundacji Dobrze Że Jesteś (www.dobrzezejestes.pl), wspierającej ludzi dotkniętych chorobami krwi i szpiku kostnego. Przygotowali oni stanowiska na obu (!) imprezach, z nieschodzącymi z twarzy uśmiechami odpowiadali na wszystkie pytania, zbierali próbki, by na koniec je skatalogować i odesłać do centrali Fundacji DKMS Polska. Organizację wsparli również gospodarze obu imprez –The Crew Wrocław i Klubu Karate Tradycyjnego „Kobu”, m.in. systematycznie informując za pośrednictwem spikerów o możliwości rejestracji.

– To przedstawiciele Fundacji Dobrze Że Jesteś, do spółki z The Crew Wrocław, wyszli z inicjatywą przeprowadzenia rejestracji podczas dolnośląskiej futbolowej „świętej wojny”, za co jestem im niezmiernie wdzięczny. Bez ich pomocy i mnóstwa prywatnego czasu, który poświęcili wolontariusze, oraz oczywiście wsparcia The Crew i Klubu Karate Tradycyjnego „Kobu”, nie udałoby się odnieść takiego sukcesu. – mówi Michał Rosiak, koordynujący akcję Rzuć Flagę Białaczce z ramienia WS PZFA.

Podczas wrocławskiej rejestracji akcja WS PZFA po raz pierwszy wyszła poza mecze Polskiej Ligi Futbolu Amerykańskiego.

– Nie wyobrażałem sobie, by nie rozpropagować tak szczytnej akcji również na naszej imprezie, tym bardziej, że od meczu futbolistów dzieliło nas kilkaset metrów. Stanowisko rejestracyjne wzbudzało duże zainteresowanie, nie tylko wśród kibiców, ale również zawodników. Chcemy na stałe brać udział w podobnych akcjach, na naszej stronie znajdzie się informacja, dotycząca rejestracji, wierzymy też, że kolejnych dawców wśród karateków można będzie znaleźć na organizowanym przez nas V Otwartym Turnieju Karate Tradycyjnego, który odbędzie się we Wrocławiu 15 października – podsumowuje Paweł Sawicki z KKT „Kobu”, organizatora XXII Mistrzostw Polski w Karate Tradycyjnym.

Informacje nt. akcji  „Rzuć Flagę Białaczce” wciąż można usłyszeć na wszystkich boiskach PLFA, zaś wrocławska rejestracja prawdopodobnie nie była ostatnią w tym sezonie. A już teraz wszystkich, którym w związku z tym nasuwają się jakiekolwiek pytania, zapraszamy na stronę http://www.rzucflage.pl/. Tam też można znaleźć więcej zdjęć z rejestracji podczas derby Wrocławia i mistrzostw karateków. Zdjęcia są dostępne nieodpłatnie do publikacji przez media, prosimy jedynie o podpisanie ich: Fot. Fundacja Dobrze, Że Jesteś (www.dobrzezejestes.pl).

Informacje o PLFA, w tym kalendarz meczów – na stronie http://www.plfa.pl/.

ip

Dodaj do:
  • Wykop
  • Flaker
  • Elefanta
  • Gwar
  • Delicious
  • Facebook
  • StumbleUpon
  • Technorati
  • Google
  • Yahoo
Komentarzedodaj komentarz

Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Brak komentarzy.

video
FB dlaMaturzysty.pl reklama