Wybierz miasto
Sport Logowanie / Rejestracja
Znajdujesz się w ogólnopolskim wydaniu.

Sezon w fazie decydującej

2009-10-02

 W pierwszym pojedynku półfinałowym Polskiej Ligi Futbolu Amerykańskiego, lider tabeli The Crew Wrocław podejmować będzie u siebie gości - Kozły Poznań w sobotę 3 października o godzinie 13:00 na Stadionie Olimpijskim we Wrocławiu. Stawką meczu będzie udział w finale tegorocznych rozgrywek, który odbędzie się 17 października w Warszawie.

Jeżeli o gospodarzach można mówić jako o stałych bywalcach fazy play-off rozgrywek, tak obecność w niej zawodników z Poznania jest dla wielu dużym zaskoczeniem. Wrocławianie przeszli przez sezon zasadniczy wygrywając siedem a przegrywając tylko jedno spotkanie. Początek sezonu to dla Załogi pasmo ciągłych sukcesów, przy pierwszych wysoko wygranych trzech meczach bez żadnej straty punktowej. Jeszcze przed przerwą wakacyjną wydawali się murowanym kandydatem do tytułu i każdy zastanawiał się tylko jak wysoko zwyciężą nowego wicemistrza.

We wrześniu jednak pewność ustąpiła miejsca zwątpieniu. Z drużyny odeszło czterech kluczowych graczy a na dodatek na inaugurację rundy jesiennej The Crew przegrało na własnym terenie z Pomorze Seahawks. We Wrocławiu nie przyjmują jednak tych faktów jako czegoś niepokojącego. - Huśtawką formy raczej bym tego nie nazwał a bardziej nauką i poprawą błędów, co jak widać wychodzi nam coraz lepiej. - ocenia Jakub Głogowski, rzecznik The Crew Wrocław. - Na najbliższy mecz półfinałowy wszystko powinno już działać na tyle, by otworzyć nam drogę do Wielkiego Finału w Warszawie.

Dodatkowym uspokojeniem nastrojów panujących w drużynie z pewnością jest fakt, że drużyna The Crew już raz wysoko pokonała swoich sobotnich przeciwników. Wprawdzie było to aż w kwietniu, lecz dobre wrażenie pozostaje. Jak jednak słusznie zauważa Głogowski: - Kozły są zupełnie inną drużyną tak samo jak my, co nie zmienia faktu, że zapowiada się fizyczny mecz z przewagą gry biegowej. Jednak myślę, że to my jesteśmy w lepszej sytuacji, bo po wszystkich zmianach, jakie u nas zaszły jesteśmy chyba największą zagadką PLFA.

W obozie poznańskich Kozłów pełna mobilizacja. Choć sam udział w fazie play-off to największy dotychczasowy sukces sportowy poznanian, to powszechnie wiadomo, że apetyt rośnie w miarę jedzenia. Swoje miejsce wśród najlepszej czwórki tego sezonu Kozły zawdzięczają znakomitej postawie w meczach domowych. W „Twierdzy Poznań" poległy takie ekipy jak Devils Wrocław, Pomorze Seahawks czy Husaria Szczecin.

Organizatorzy zadbali, aby ostatni mecz domowy futbolu amerykańskiego drużyny The Crew w tym sezonie nie przeszedł niezauważony. - Od poniedziałku ruszyła promocja zarówno w mieście jak i w szkołach, w których biorących udział w projekcie futbolu flagowego - mówi Głogowski - Na boisko powrócą uwielbiane przez kibiców Sista Crew a o efektowny komentarz zadba Waldemar Kasta znany chociażby z gal Konfrontacji Sztuk Walki. Kto zaś pojawi się oprócz niego na razie niech pozostanie tajemnicą organizatora.

Czy niesieni falą zwycięstw i niemający nic do stracenia zawodnicy Kozłów po raz kolejny udowodnią, że nie straszne im mecze z najlepszymi? Czy odmieniona drużyna The Crew okaże się zdolna do wygrywania meczów o stawkę bez zagranicznego wsparcia? Dla kogo sobotni mecz będzie ostatnim w sezonie, a kto zagra w tym najważniejszym w całym roku. Odpowiedzi na te wszystkie pytania już w sobotę.

ip

Dodaj do:
  • Wykop
  • Flaker
  • Elefanta
  • Gwar
  • Delicious
  • Facebook
  • StumbleUpon
  • Technorati
  • Google
  • Yahoo
Komentarzedodaj komentarz

Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Brak komentarzy.

video
FB dlaMaturzysty.pl reklama