Wybierz miasto
Sport Logowanie / Rejestracja
Znajdujesz się w ogólnopolskim wydaniu.

Siatkarskie emocje w Orange Sport Info

2011-06-30

Już 5 lipca w Jekaterinburgu rozpoczyna się IX Międzynarodowy Turniej Siatkówki Kobiet o Puchar Pierwszego Prezydenta Rosji Borysa Jelcyna - po raz pierwszy z udziałem reprezentacji Polski. Zmagania najlepszych drużyn narodowych żeńskiej siatkówki będzie można śledzić na żywo na antenie Orange sport info.

Mistrzynie świata - Rosjanki; złote medalistki olimpijskie i wicemistrzynie świata - Brazylijki; wicemistrzynie Europy - Holenderki; brązowe medalistki igrzysk w Pekinie - Chinki. W takim doborowym towarzystwie przyjdzie biało-czerwonym rozpocząć kolejny, długi i szalenie ważny sezon reprezentacyjny. Walka o medale mistrzostw Europy i pierwszy etap kwalifikacji do Igrzysk w Londynie - to jego najważniejsze punkty.

Jak widać, przed polskimi siatkarkami wiele pracy, bo i wiele jest w tym sezonie do wygrania. Cieszy zatem fakt, że nasze zawodniczki już na początku będą mogły zagrać z drużynami ze światowej czołówki. Poza wymienionymi wcześniej reprezentacjami, w Turnieju o Puchar Jelcyna wystąpi także Ukraina - jedyny zespół, który wyraźnie odstaje od reszty stawki.

Jak w tym towarzystwie odnajdzie się młody i pozbawiony doświadczenia polski zespół? We wtorek z posadą pierwszego trenera niespodziewanie pożegnał się Jerzy Matlak, którego praca nie znalazła uznania w oczach władz PZPS. Jego obowiązki przejął jego dotychczasowy asystent - Wiesław Popik, który do sztabu kadry dołączył niedawno. I to właśnie on poprowadzi biało-czerwone w Jekaterinburgu.

Młodość, ambicja i zaangażowanie - tego na pewno możemy spodziewać się po odmłodzonej z konieczności reprezentacji. Z konieczności, bo doświadczone gwiazdy polskiej siatkówki, jak Katarzyna Skowrońska-Dolata, Małgorzata Glinka-Mogentale, Anna Werblińska czy Aleksandra Jagieło ze względów osobisto-zdrowotnych przynajmniej na razie w kadrze nie zagrają. Dzięki temu otwiera się szansa dla zawodniczek z krótkim stażem w kadrze. Czy ją wykorzystają? Jak zdziesiątkowany, ale ambitny zespół wypadnie w konfrontacji z siatkarską elitą? O tym przekonacie się Państwo oglądając Orange sport info.

Harmonogram meczów w Orange sport info:

wtorek, 5 lipca
15:30 Brazylia - Holandia

środa, 6 lipca
11:00 Holandia - Chile
13:00 Polska - Brazylia
15:00 Rosja - Ukraina

czwartek, 7 lipca
11:00 Ukraina - Brazylia
13:00 Holandia - Polska
15:00 Chile - Rosja

sobota, 9 lipca
11:00 Mecz o 5. miejsce
13:00 Półfinał
15:00 Półfinał

niedziela, 10 lipca
11:00 Mecz o 3. miejsce
13:00 Finał

ip

Dodaj do:
  • Wykop
  • Flaker
  • Elefanta
  • Gwar
  • Delicious
  • Facebook
  • StumbleUpon
  • Technorati
  • Google
  • Yahoo
Komentarzedodaj komentarz

Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Brak komentarzy.

video
FB dlaMaturzysty.pl reklama