Sikora najlepszy w sprincie

2006-03-24

23 marca w Holmenkollen odbył się ostatni bieg sprinterski zaliczany do klasyfikacji Pucharu Świata. Tomasz Sikora zajął piąte miejsce tracąc do zwycięzcy 55,7 s. Wygrał Norweg Ole Einar Bjoerndalen- dwukrotny zwycięzca PŚ. Polak podczas pierwszego strzelania miał pięć celnych trafień, w drugim jednak raz spudłował i musiał przebiec rundę karną długości 150 m. Uzyskany wynik dał mu pierwsze miejsce w pucharowej klasyfikacji w sprincie.

W klasyfikacji generalnej zawodnik Dynamitu Chorzów awansował z szóstego na piąte miejsce i ma szansę na najlepszy wynik w historii. Do końca rywalizacji pozostały jeszcze dwie konkurencje- sobotni bieg na dochodzenie na podstawie wyników czwartkowego sprintu oraz bieg ze startu wspólnego (niedziela).

Srebrny medalista olimpijski z Turynu jest ostatnio w świetnej formie. Wprawdzie 18 marca dystansie 12.5 km zajął dopiero 20. miejsce, ale już dwa dni później w fińskim Kontiolahti w biegu ze startu wspólnego (15 km) zdobył złoto.