Wybierz miasto
Sport Logowanie / Rejestracja
Znajdujesz się w ogólnopolskim wydaniu.

Skoczkowie w Augustowie w dzień i w nocy

2010-07-30

 W najbliższą sobotę w Augustowie zostanie rozegrany prestiżowy Międzynarodowy Konkurs Skoków na Nartach Wodnych - Netta Cup - Memoriał Zygmunta Kowalika.

Piętnastu wybitnych skoczków z sześciu krajów (Hiszpanii, Danii, Rosji, Litwy, Białorusi oraz Polski) zmierzy się w konkursie w ciągu dnia oraz w nocy. Polskę reprezentować będzie trzech zawodników: Krzysztof Bernatowicz, Kamil Borysewicz i Jan Galinowski.

Konkurs skoków w Augustowie swoje początki miał jeszcze w latach 60. i nosił wówczas nazwę Mewa Cup. Jego pomysłodawcą i propagatorem był Zygmunt Kowalik, który „przywiózł" ze sobą do Augustowa narciarstwo wodne. Od tej pory, już jako prezes augustowskiej Sparty, rozwijał tę dyscyplinę sportów wodnych. Aktualnie klub z Augustowa szkoli wybitnych skoczków narciarskich, zdobywających laury nie tylko w Polsce, ale i na świecie.

Od pięciu lat konkurs nosi nazwę Netta Cup, a od trzech rozgrywane są zawody towarzyszące nocą - Night jumps - o puchar burmistrza Augustowa.

Do faworytów tegorocznego konkursu należą: Rosjanin Vladimir Riazin, którego rekord w skokach wynosi 65 metrów oraz legitymujący się wynikiem 62,5 m Hiszpan Alvaro Guilermo de Carlos. Kandydatem na podium jest również pochodzący z Litwy Ricardes Lazinscas. Wielką niewiadomą są również duńscy bracia Jeppsen. Pod nieobecność kontuzjowanego mistrza Europy Mateusza Krzywińskiego, liczymy na dobrą postawę trzech naszych skoczków.

W tym roku organizatorzy konkursu liczą, że zostanie pobita magiczna liczba - 60 metrów w skoku na zawodach rozgrywanych w Polsce. Dotychczasowy rekord wynosi bowiem 58,30 m.

Program zawodów w Augustwie:

Sobota, 31 lipca
9:00 - złożenie kwiatów na grobie Zygmunta Kowalika
10:00 - 12:00 - I seria skoków
12:00 - 12:45 -pokazy na nartach wodnych i wakeboarddzie
13:00 - 15:00 - II seria skoków
16:00 - 17:00 - uroczyste zakończenie zawodów, wręczenie nagród
22.00 - 24.00 - nocny konkurs skoków o Puchar Burmistrza Augustowa
24.00 - wręczenie pucharów

ip

Dodaj do:
  • Wykop
  • Flaker
  • Elefanta
  • Gwar
  • Delicious
  • Facebook
  • StumbleUpon
  • Technorati
  • Google
  • Yahoo
Komentarzedodaj komentarz

Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Brak komentarzy.

video
FB dlaMaturzysty.pl reklama