Skra Bełchatów pożegnała się z Ligą Mistrzów

2007-02-22

Siatkarze BOT Skry Bełchatów odpadli z Ligi Mistrzów. Bełchatowianie wygrali wczoraj z meczu 1. rundy playoff z Portolem Majorka 3:2, ale bilans małych punktów zadecydował, że żegnają się z LM.

W pierwszym meczu Skry z Portolem, Hiszpanie wygrali 3:2. Teraz wynik był identyczny, tyle że na korzyść Skry. Mistrzowie Polski byli jednak gorsi w małych meczowych punktach. Bełchatowianom zabrakło dokładnie 8 "oczek" do awansu...

Wczorajszy mecz był bardzo zacięty. Hiszpanie wygrali pierwszego seta, Skra odcięłą się w drugim. A już trzecia partia meczu była niczym najlepszy dreszczowiec. Set skończył się wynikiem 31:29, w końcówce walka była bardzo, bardzo zacięta. Gra toczyła się punkt za punkt. W tej wojnie nerwów lepsi okazali się mistrzowie Polski.

Czwartego seta zdecydowanie wygrali Hiszpanie. W tym momencie było już wiadomo, że Skra potrzebuje cudu, żeby odrobić małe punkty z poprzedniego spotkania. Bełchatowianie mogli pozwolić Portolowi na zdobycie... jednego punktu. Tylko wtedy zapewniliby sobie awans do następnej rundy.

W tiebreaku lepsza była Skra, wygrywając 17:15. To był jednak tylko łabędzi śpiew bełchatowian. Wygrali przed własną publicznością, ale to było jedynie honorowe pożegnanie z europejskimi pucharami.

W meczu z Portolem kibice mogli przekonać się, że narzekania Mariusza Wlazłego na przemęczenie to nie tylko czcza gadanina. Wlazły, który do niedawna mylił się bardzo rzadko w ataku, z Portolem nie skończył skutecznie nawet połowy ataków. Nie szło mu też na zagrywce.

BOT Skra Bełchatów była ostatnią polską drużyną w europejskich pucharach.

BOT Skra Bełchatów - Portol Drac Majorka 3:2 (18:25, 25:19, 31:29, 18:25, 17:15) .

Skra:
Dobrowolski, Stelmach, Iwanow, Wlazły, Gruszka, Heikkinen, Ignaczak (libero) oraz Lewis, Neroj, Maciejewicz.
Portol: M. Falasca, Antiga, Titarienko, G. Falasca, Molto, Freitas, Gonzalez (libero) oraz Arrua, Perez.

Wyniki 1. rundy playoff siatkarskiej Ligi Mistrzów

Panathinaikos Ateny - Lube Banca Marche Macerata 2:3 (25:22, 22:25, 23:25, 25:18, 14:16)
Pierwszy mecz
1:3
Awans: Lube Banca Macerata

Sisley Treviso - Lannutti Cuneo 3:0 (25:19, 25:22, 25:23)
1:3
Awans: Sisley

BOT Skra Bełchatów - Portol Drac Palma Mallorca 3:2 (18:25, 25:19, 31:29, 18:25, 17:15)