Śląsk Wrocław mistrzem Polski!

2012-05-06

Śląsk Wrocław mistrzem Polski sezonu 2011/12! W meczu ostatniej kolejki T-Mobile Ekstraklasy nowi mistrzowie pokonali na wyjeździe Wisłę Kraków 1:0 po kapitalnej główce Roka Elsnera.

Mecz w zaprzyjaźnioną Wisłą miał przypieczętować sukces Śląska w Ekstraklasie - do tego spotkanie wrocławianie przystępowali z punktem przewagi nad Ruchem Chorzów. Nie było jednak mowy o żadnym koleżeńskim podłożeniu się - mecz toczył się w szybkim tempie, z wieloma sytuacjami bramkowymi z obydwu stron.

Do przerwy mistrzem Polski był Ruch, który szybko zaaplikował dwa gole o nic już nie walczącej Lechii Gdańsk. Wtedy oczy wszystkich kibiców skierowały się na ul. Reymonta.

Kluczowym momentem meczu oraz sezonu okazała się 51. minuta. Piłkę z rzutu wolnego z okolic środka boiska niezwykle precyzyjnie dośrodkował Sebastian Mila, a ta trafiła na głowę Słoweńca Roka Elsnera, który pięknym uderzeniem w długi róg pokonał Milana Jovanicia.

Do końca spotkania wynik już nie uległ zmianie, choć ostatnie 10 minut było bardzo nerwowe - plac gry z powodu czerwonej kartki opuścił obrońca Śląska Krzysztof Wołczek.

Śląsk Wrocław po raz drugi zdobył tytuł mistrza Polski. Poprzednio udało się to wrocławianom w sezonie 1976/77. Rok krócej na kolejne mistrzostwo czekał trener Śląska - Orest Lenczyk (jedyny tytuł wygrał jako szkoleniowiec Wisły w 1978 roku).

Pierwsze mecze eliminacji Ligi Mistrzów z udziałem WKS-u odbędą się 24 i 25 lipca.

Wisła Kraków - Śląsk Wrocław 0:1 (0:0)