Śląsk nie sprostał Rapidowi

2011-08-18

Śląsk Wrocław przegrał z Rapidem Bukareszt 1:3 w 1. meczu IV rundy eliminacji Ligi Europy. Na osłodę kibicom pozostał piękny gol Sebastiana Mili.

ZOBACZ: Wypowiedzi trenerów po meczu

1' Ruszyli.
5' Kapitalna okazja dla Śląska - Diaz dostał długą piłkę prostopadłą, wyszedł z boku pola karnego sam na sam z bramkarzem, ale nie zmieścił futbolówki przy krótkim słupku bramki Comana...
7' Zakotłowało się w polu karnym gospodarzy, ale bez większego zagrożenia.
12' Gra toczy się teraz głównie w środku pola. Na trybunach gromkie "WKS Śląsk".
17' GOOOOOOOL dla Śląska! Pięknym strzałem z rzutu wolnego popisał się Sebastian Mila!
20' Śląsk stara się iść za ciosem, ale brakuje ostatniego podania.
24' Brak wybicia piłki przed szesnastką, dopada do niej Grigore i pokonuje mocny strzałem Kelemena. Piłka po drodze odbija się jeszcze od pleców obrony i poprzeczki.
26' Rapid co chwilę nęka obronę wrocławian. Brakuje uspokojenia gry...
29' Wasiluk dostaje żółtą kartkę za faul na Romanie.
31' Szarżował Burca, gubią się wrocławianie, Wasiluk na róg.
32' Socha tnie Grigore równo z trawą. Sędzia go upomina, na szczęście póki co tylko słownie.
34' Rajd z lewej strony, Roman urywa się w polu karnym defensywie i wpycha piłkę do siatki z najbliższej odległości. 1:2.
39' Przyjezdni starają się kontrolować sytuację rozgrywając spokojnie piłkę. Śląsk walczy, ale brakuje dokładności.
41' "Żółtko" dla Diaza.
43' Rajd Surdu, na szczęście nikt nie dopadł w polu karnym do jego płaskiej wrzutki.
45' Wasiluk przegrywa główkę w polu karnym Rapidu. Szkoda, bo mogło być 2:2.
45'+1' Koniec pierwszej połowy. Początek zdecydowanie dla WKS-u, lecz końcówka należy do Rumunów, którzy pokazali swoje wysokie możliwości. Dwoi się i troi Sebstian Mila, ale w pojedynkę meczu nie wygra. Koledzy muszą mu pomóc. Miejmy nadzieję, że Orest Lenczyk w szatni przekaże swoim pupilom cenne wskazówki, bo na razie wygląda to średnio.
---
46' Zaczęła się druga połowa. W Śląsku dwie zmiany: Łukasz Madej za Mateusza Cetnarskiego i Johan Voskamp za Waldemara Sobotę.
49' Groźna centra Mili, ale Diaz nie trafia dobrze w piłkę.
51' Głową próbował Voskamp, lecz przeniósł futbolówkę nad poprzeczką.
57' Apostol zmienia Grigore - pierwsza zmiana w Rapidzie.
62' Socha się doigrał - kartka za ostre wejście.
65' Alexa z dystansu - róg, z którego nic nie wynika.
68' Faul na Sebastianie Mili przed polem karnym. Tym razem kapitan wrocławian trafia w mur.
71' Mila z rożnego, Coman piąstkuje na aut.
72' Trener Lenczyk przeprowadza ostatnią zmianę - Sztylka za Dudka.
74' Gwizdy na stadionie - gospodarze wybijają piłkę widząc leżącego rywala, Rumuni po wznowieniu nie oddają futbolówki.
76' Pancu za Cassio.
77' Kelemen broni strzał Surdu.
79' Bramkarz Śląska odbija strzał Surdu, lecz wobec dobitki Apostola jest bezradny. Obrona WKS-u totalnie zaspała.
82' Kontra gości, na szczęście strzał łatwo wyłapuje Kelemen.
84' Znakomita wymiana piłki przez Rumunów i Roman głową mininalnie obok bramki Kelemena.
85' Grigorie za Surdu - ostatnia zmiana w Rapidzie.
89' Herea ukarany kartką za przeszkadzanie w wykonywaniu rzutu wolnego.
90' Sędzia dolicza cztery minuty.
90'+2' Dobra okazja Elsnera po dośrodkowaniu, ale Coman łapie piłkę.