Śląsk pokonał Dundee, wejście smoka Voskampa

2011-07-14

Śląsk Wrocław pokonał Dundee United 1:0 w pierwszym meczu II rundy kwalifikacyjnej Ligi Europejskiej!

1' Zaczęło się bardzo spokojnie, przy piłce głównie Śląsk.
4' Wrocławianie starają się posyłać piłki w pole karne, ale nic z tego nie wynika.
6' Sygnał do kolejnego ataku daje strzałem z dystansu kapitan WKS-u Sebastian Mila.
8' Piłka po strzale zawodnika Śląska przechodzi minimalnie obok...
10' Mogło być 0:1, Russell położył wszystkich łącznie z Kelemenem, ale nie trafił do "pustaka"... Ufff...
12' Próbował Marek Gancarczyk, nad poprzeczką.
18' "My chcemy gola, o Śląsku, my chcemy gola - krzyczy osiem i pół tysiąca gardeł przy Oporowskiej!
23' Wrocławianie grają atakiem pozycyjnym, Dundee wyraźnie nastawione na kontrę.
24' Z rzutu wolnego po faulu na Spahicu uderzał Diaz. Niecelnie.
29' Od paru minut trwa walka w środku pola.
30' Kelemen broni uderzenie zza pola karnego.
31' Pierwsza żółta kartka w tym meczu, otrzymuje ją Paul Dixon. Po rzucie wolnym zamieszanie, ale Dudek uderza nieczysto i Pernis łapie futbolówkę.
37' Goodwillie sprytnie mija Sochę, ostatniego obrońcę, i wychodzi sam na sam z Kelemenem, ale golkiper Śląska w piękny sposób broni!
39' Śląsk mógł objąć prowadzenie, ale Pernis w ostatniej chwili odbił piłkę lecącą przy słupku.
42' Defensorzy WKS-u we trzech powstrzymują szarżujących Goodwillie'go i Douglasa.
45' Sędzia gwiżdże po raz ostatni. Śląsk drużyną delikatnie lepszą, ale przewaga optyczna nie została zamieniona na gole. Miejmy nadzieję, że w drugiej połowie coś do siatki Pernisa wpadnie...
---
46' Zaczęliśmy drugą połowę.
47' Rajd Gancarczyka i róg. Krótkie rozegranie, Mila wrzuca, Elsner był blisko trafienia, lecz ostatecznie piłka wyszła na aut bramkowy.
48' Mila prostopadle do Diaza - minimalnie za mocno.
50' Ćwielong na przebój, piłka wybita na rzut rożny.
57' Z dystansu uderza Socha, lecz piłka mija bramkę. Mimo tego porcja braw dla Tadka.
58' Wrzutka Mili, głową Spahić, lecz za lekko i prosto w golkipera Szkotów. Po chwili Dudek z 25 metrów. Też za lekko, też w bramkarza.
60' Potężnie Elsner, minimalnie obok okienka. Na trybunach gromkie "WKS WKS!".
61' Za Gancarczyka wchodzi Sobota.
69' Miał szansę Pietrasiak, ale w dość prostej sytuacji strzelił obok.
72' Na boisku za Piotra Ćwielonga melduje się nowy nabytek Śląska, supersnajper holenderski, Johan Voskamp. Czy już dziś uda mu się strzelić gola dla WKS-u? Bardzo byśmy chcieli!
74' Napisaliśmy to chyba w dobrą godzinę, bowiem gola dla Śląska Wrocław uderzeniem głową zdobywa grający z numerem 18 JOHAN VOSKAMP! 1:0 dla Śląska w meczu z Dundee!
79' Indywidualna akcja Soboty, jednak za mocny strzał.
82' Żółta karka dla Willo Flood'a.
83' Szkoci wciąż bez zmian, a żeby nie było czego zmieniać, to nie powiemy. Ale nie nasza sprawa ;)
86' Ostatnia zmiana w Śląsku - Sebastiana Dudka zastępuje Dariusz Sztylka.
88' Scott Allan na boisku za Scotta Severina.
90' Sędzia dolicza 3 minuty.
90'+3' KONIEC!

Śląsk Wrocław - Dundee United 1:0
Voskamp (74.)

Śląsk: Kelemen - Socha, Celeban, Pietrasiak, Spahić - Gancarczyk (61. Sobota), Dudek (86. Sztylka), Elsner, Ćwielong (72. Voskamp) - Mila - Diaz

Dundee: Pernis - Watson, Dillon, Daly, Dixon - Severin (88. Allan), Rankin, Russell, Flood, Douglas - Goodwillie

Żółte kartki: Dixon, Flood
Sędzia: Tom Harald Hegen (Norwegia)
Widzów: 8,5 tys.

Wypowiedzi trenerów:

Orest Lenczyk (trener Śląska): - Ten mecz był pewną niewiadomą, choć widzieliśmy jak gra zespół Dundee i poszczególni zawodnicy. Chcieliśmy od początku meczu narzucić swój styl gry, aby przeciwnik od pierwszej minuty czuł respekt, że przyjechał grać z drużyną, która chce wygrać. Rozpoczęliśmy dobrze, były sytuacje, później było gorzej i zdarzały się błędy, po których Dundee miało szanse na bramki. Na tym etapie przygotowań obawiałem się, czy przez dziewięćdziesiąt minut jesteśmy w stanie dyktować tempo i grać na pełnych obrotach. Nie wyglądało to źle, ale nie padły bramki. Zdecydowaliśmy się na zmiany, które miały poprawić grę ofensywną i można to skomentować, że się udało. To jednak dopiero pierwsza połowa konfrontacji z Dundee. Rezultaty meczów pucharowych są rozstrzygane w drugiej połowie, w rewanżach.

Peter Houston (trener Dundee): - Myślę, że Śląsk miał dużo szczęścia przy strzelonej bramce, ale patrzę na pierwszą połowę i to my mieliśmy wtedy lepsze okazje. Najpierw Russell powinien trafić, a później Goodwillie powinien strzelić gola. Ograniczyliśmy Śląsk do strzałów z dystansu i byłem zadowolony. Wydaje mi się, że mamy świetną okazję do wygrania spotkania za tydzień na Tannadice.