Śląsk uległ Hannoverowi (FOTO)

2012-08-24

Mistrzowie Polski przegrali u siebie z Hannoverem 96 3:5 w pierwszym meczu czwartej rundy eliminacji Ligi Europejskiej. Ten hokejowy wynik stawia niestety Śląsk Wrocław w bardzo trudnej sytuacji przed rewanżem w Niemczech.

ZOBACZ GALERIĘ ZDJĘĆ Z MECZU ŚLĄSK - HANNOVER

Po fatalnych meczach z Helsingborgiem w eliminacjach Ligi Mistrzów oraz porażce w Ekstraklasie z Widzewem Łódź ciężko było być optymistą przed tym spotkaniem, co niestety potwierdził początek meczu. Dobrą okazję miał Rok Elsner, którego strzał minimalnie minął słupek, ale już chwilę potem Hannover objął prowadzenie za sprawą główki Leona Andreasena. Niemcy bezlitośnie klepali obrońców Śląska i w 25. minucie Christian Pander obsłużył Jana Schlaudraffa tak, że ten musiał podwyższyć na 2:0. Osiem minut później podopieczni Oresta Lenczyka strzelili bramkę kontaktową - piłka po rzucie rożnym trafiła pod nogi Tomasza Jodłowca, a ten skorzystał z prezentu i pokonał Zielera. Niestety, wrocławianie na przerwę schodzili znowu z dwubramkową stratą za sprawą akcji dwójki Schlaudraff-Stindl, którą celnym strzałem wykończył ten ostatni.

Po przerwie na losy meczu wpłynęło wprowadzenie na plac gry Sylwestra Patejuka. Zawodnik ten w 48. minucie zdobył gola, który został jednak niesłusznie nieuznany przez arbitra spotkania. Patejuk dał o sobie ponownie znać już sześć minut później - tym razem kolejna bramkowa akcja skrzydłowego Śląska została zaliczona, a mistrzowie Polski poderwali się do ataku. W 61. minucie doprowadzili do remisu! Sebastian Mila dośrodkował z rzutu rożnego, a Przemysław Kaźmierczak wyskoczył najwyżej w polu karnym i nie dał szans Zielerowi. Śląsk nie zdołał jednak dowieźć remisu do końca. Błąd przy rzucie wolnym egzekwowanym przez Andreasena popełnił Rafał Gikiewicz i piłka po jego rękach wpadła do bramki. To nie był dobry wieczór dla bramkarza Śląska, który przed końcem meczu musiał skapitulować jeszcze raz. Kolejny błąd defensywy wrocławian wykorzystał tym razem Manuel Schmiedebach.

Śląsk Wrocław - Hannover 96 3:5 (1:3)

0:1 - Leon Andreasen (7.), 0:2 - Jan Schlaudraff (25.), 1:2 - Tomasz Jodłowiec (33.), 1:3 - Lars Stindl (40.), 2:3 - Sylwester Patejuk (54.), 3:3 - Przemysław Kaźmierczak (61.), 3:4 - Leon Andreasen (82.), 3:5 - Manuel Schmiedebach (86.)

Śląsk: R. Gikiewicz - Pawelec, Kowalczyk, Jodłowiec, Mraz - Sobota, Elsner (46. Patejuk), Kaźmierczak, Stevanović, Mila Ł. Gikiewicz (46. Voskamp).

Hannover: Zieler - Cherundolo, Haggui, Felipe, Pander - Stindl, Pinto, Andreassen, Huszti (66. Schmeidebach)- Ya Konan (75. Sobiech), Schlaudraff (85. Nikci).

Sędzia: Pablo Tagliavento (Włochy)
Widzów: 15000