Śląsk wicemistrzem Polski! Arka na kolanach

2011-05-29

Śląsk Wrocław rozgromił Arkę Gdynia 5:0 i został wicemistrzem Polski!

1' Ruszyli. Na trybunach cisza, co jakiś czas słychać tylko gwizdy. Protest trwa.
6' A w meczu nudy...
8' Pierwsza dobra interwencja Kelemena
11' Groźnie, rzut wolny dla Arki z bliskiej odległości, ale piłka przechodzi obok słupka.
Tymczasem mamy pierwszą bramkę tej kolejki - w Gdańsku Lechia prowadzi z Zagłębiem po bramce Traore! A w Zabrzu po golu Jeża prowadzi Górnik.
16' Na bramkę uderza Gancarczyk, za lekko..
17' Piłka odskakuje Diazowi, ale ten opanowuje ją i uderza... minimalnie nad poprzeczką. Było blisko.
20' Żółta kartka dla Robakowskiego za faul na Wołczku. Z rzutu wolnego nic nie wyszło.
W Krakowie Wisła przegrywa z Polonią. Gol Euzebiusza Smolarka. W Poznaniu prowadzi Lech, pożegnalny gol Semira Stilica.
33' We Wrocławiu nie dzieje się nic ciekawego, tymczasem w Warszawie Legia obejmuje prowadzenie po strzale Miroslava Radovica.
41' Obrońcy WKS-u zatrzymują groźną akcję Arki. Tymczasem w Poznaniu i Krakowie już 2:0 dla Lecha i Polonii. Gole Djurdjevica i Trałki.
45' Koniec połowy we Wrocławiu. Gospodarze grają niemrawo i bez pomysłu. Być może trener Lenczyk zdecyduje się na jakieś zmiany. Podpowiadamy: Łukasz Madej.
W Białymstoku Ruch strzela gola. Autorem: Maciej Jankowski.
---
46' Piłkarze już na murawie, zaraz pierwszy gwizdek. Na trybunach rozpoczął się ogłuszający doping. Jeszcze będzie się działo - zapraszamy!
46' Mamy zmianę wyniku we Wrocławiu! Po golu Cristiana Omara Diaza WKS prowadzi 1:0!
49' Na trybunach fiesta! Tymczasem w Gdańsku po golu Woźniaka mamy remis.
51' Gancarczyk pada w polu karnym. Naszym zdaniem faul, gwizdek sędziego jednak milczy.
W Warszawie Legia prowadzi już 2:0. W Zabrzu drugiego gola strzelił Górnik, autorem znów Robert Jeż. Jagiellonia wyrównuje, a Tomasz Frankowski pieczętuje tytuł króla strzelców. Na 3:0 podwyższa Lech, gola strzelił Rudnevs.
59' Na boisku nic się nie dzieje, walka głównie w środku pola. Kibice skandują "Orest Lenczyk, Orest Lenczyk".
W Bełchatowie GKS obejmuje prowadzenie z Cracovią po strzale Grzegorza Kuświka. W Zabrzu po strzale Michala Bembena gospodarze wygrywają już 3:0.
63' Przepiękny strzał głową w wykonaniu Diaza i we Wrocławiu mamy 2:0! Śląsk blisko wicemistrzostwa kraju!
66' Kibice jeszcze dobrze nie usiedli po poprzednim golu, a we Wrocławiu mamy już 3:0. Ponownie wspaniałego gola strzela Cristian Omar Diaz!
W Warszawie Radović podwyższył na 3:0 dla Legii, ale stołeczni wicemistrzostwa już nie zdobędą.
74' Na boisku Tomasz Szewczuk i Łukasz Madej. Schodzą Waldemar Sobota i Cristian Diaz. Owacje na stojąco.
78' Plac gry opuszcza Krzysztof Wołczek, a w jego miejsce Sebastian Dudek.
W Białymstoku drugi gol Tomasza Frankowskiego daje Jadze prowadzenie z Ruchem.
81' Faul przed polem karnym i rzut wolny dla gospodarzy. Może być ciekawie ;)
81' I było! Znakomite uderzenie z rzutu wolnego Dariusza Sztylki i we Wrocławiu mamy 4:0.
84' Rzut karny dla Śląska. Strzelcem bramki MARIAN KELEMEN! 5:0!
89' Ależ feta szykuje się we Wrocławiu! Zaraz zacznie się doliczony czas gry. Trzy minuty dolicza sędzia.
90.+3. KONIEC. ŚLĄSK WROCŁAW WICEMISTRZEM POLSKI SEZONU 2010/2011 !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

WKS Śląsk Wrocław - Arka Gdynia 5:0 (0:0)
Diaz (46., 63., 66.), Sztylka (81.), Kelemen (84.)

Śląsk: Kelemen - Socha, Celeban, Spahić, Wołczek (78. Dudek) - Gancaczyk, Sztylka, Elsner, Sobota (74' Madej) - Ćwielong, Diaz (74. Szewczuk)

Arka: Moretto - Noll, Żołnierewicz, Szmatiuk, Budziński - Robakowski, Bożok, Glavina, Burkahrdt (59. Mawaye) - Ivanovski, Labukas

Żółte kartki: Elsner - Robakowski
Sędzia: Paweł Raczkowski (Mazowiecki ZPN)
Widzów: 8,5 tys.