Śląsk wygrywa z Zagłębiem [FOTO]

2012-04-29

Po wygranym 2:1 meczu z Zagłębiem Lubin Śląsk Wrocław wskoczył na pozycję wicelidera T-Mobile Ekstraklasy.

Zobacz zdjęcia z meczu>>

Śląsk przystąpił do meczu mocno osłabiony. W niedzielnym meczu nie mogli zagrać Sebastian Mila, Jarosław Fojut, Łukasz Madej, Sebastian Dudek, Tadeusz Socha oraz Mariusz Pawelec. Mimo to piłkarzom z Wrocławia udało się pokonać lokalnych rywali.

Podopieczni Oresta Lenczyka objęli prowadzenie już w 4 minucie meczu po samobójczym golu Vidanova. W 46 minucie na 2:0 podwyższył Cetnarski po dośrodkowaniu Gikiewicza.

W drugiej połowie Zagłębie próbowało prowadzić grę i odrobić straty. Udało to się w 76 minucie, kiedy kontaktową bramkę zdobył Wożniak. Mimo kilku okazji Miedziowym nie udało się jednak doprowadzić do remisu.

Na dwie kolejki przed końcem sezonu Śląsk ma 50 punktów i jest wiceliderem ekstraklasy. Legia Warszawa zremisowała dziś z Jagiellonią 1:1 i również ma 50 punktów. Wyprzedza jednak Śląsk, bo ma lepszy bilans bezpośrednich spotkań z wrocławskim zespołem.

Śląsk Wrocław - Zagłębie Lubin 2:1
Vidanov 4'. - sam., Cetnarski 45'+1' - Woźniak 76'

Śląsk Wrocław: Kelemen - Wołczek, Celeban, Wasiluk, Mraz - Sobota, Kaźmierczak, Elsner, Stevanović (33' Cetnarski), Ł. Gikiewicz (90'+1' Menzel) - Diaz (85' Ćwielong)

Zagłębie Lubin: Ptak - Nhamoinesu, Banaś, Horvath, Vidanov - Abwo (81' Hodur), Bilek, Hanzel (57' Małkowski), Rakowski, Pawłowski - Sernas (57' Woźniak)

Żółte kartki: Mraz, Wołczek
Sędzia: Szymon Marciniak
Widzów: 19 000