Wybierz miasto
Sport Logowanie / Rejestracja
Znajdujesz się w ogólnopolskim wydaniu.

Sportowe wydarzenie roku we Wrocławiu - The World Games 2017!

2017-07-19

Sport to zdrowie, to wie każdy z nas. Istnieje wiele aktywności ruchowych, jednak nie wszystkie z nich istnieją w publicznej świadomości, w takim samym stopniu. Teraz, dzięki The World Games, szansę na pokazanie światu efektów swojej ciężkiej pracy, otrzymają sportowcy uprawiający mniej znane dyscypliny. Zaczynamy igrzyska we Wrocławiu!

Otwarcie
Uroczystość otwarcia rozpocznie się 20 lipca 2017 roku, o 19:00 na Stadionie Miejskim we Wrocławiu. Otwarcie igrzysk zapowiada się na wielkie widowisko – zaproszone zostały prawdziwe gwiazdy z Polski oraz zza granicy. Łącznie, wystąpi ponad 400 artystów, a najwięksi z nich to m.in Dawid Kwiatkowski, Kamil Bednarek, Igor Herbut z zespołu LemOn, Radzimir „Jimek” Dębski, Steve Nash & Turntable Orchestra oraz BeMy. Ceremonia ma potrwać 2 godziny i transmitowana będzie na cały świat. Nie możemy już się doczekać, by to zobaczyć!

Zawodnicy
Stolica Dolnego Śląska ugości w sumie 3500 zawodników, którzy będą rywalizować w 31 sportach na 26 arenach. Najliczniejszą ekipę na TWG 2017 stanowią Polacy, którzy wystawią 293 zawodników. W czołowej dziesiątce największych ekip znajdują się: Francja 171, Włochy 151, Niemcy 145, Rosja 126, USA 122, Hiszpania 103, Belgia 85 i Australia 84.

Dyscypliny
Zawodnicy zmierzą się w dyscyplinach nieolimpijskich. Oznacza to, że nie zobaczmy tu tradycyjnych sportów uprawianych na igrzyskach, ale nie oznacza to, że czekają nas mniejsze emocje czy profesjonalizm! Będziemy świadkami rywalizacji w konkurencjach takich jak, Bieg na orientację, Unihokej, Pływanie w płetwach, Ju-Jitsu, bilard czy nawet zawody w sportowym ratownictwie medycznym!

Będzie to już 10. Edycja, a zawodnicy będą dostarczać nam emocji przez do dni, do 30 lipca. Czekamy z niecierpliwością na wspaniałe widowisko!

Fot. Łukasz Czyżykowski/flickr.com

KSK/ip

Dodaj do:
  • Wykop
  • Flaker
  • Elefanta
  • Gwar
  • Delicious
  • Facebook
  • StumbleUpon
  • Technorati
  • Google
  • Yahoo
Komentarzedodaj komentarz

Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Brak komentarzy.

 
BLOK PROMOWANY
Liście manuka - czysta skóraPrzetestuj kosmetyki Ziaja stworzone dla skóry tłustej i mieszanej.
video
FB dlaMaturzysty.pl reklama