Wybierz miasto
Sport Logowanie / Rejestracja
Znajdujesz się w ogólnopolskim wydaniu.

Spotkanie w pół drogi

2009-11-06

 W sobotę, 7 listopada o godzinie 12:00 na stadionie Salwatora Juvenii Kraków przy ulicy Na Błoniach 7 odbędzie się mecz barażowy pomiędzy zespołem Sioux Kraków Tigers a Białystok Lowlanders. Drużyny będą walczyły o prawo gry w pierwszej lidze w przyszłym sezonie.

Obie ekipy nie miały jeszcze możliwości stoczyć ze sobą pojedynku. W 2008 roku, kiedy Białystok był beniaminkiem i grał w drugiej lidze, Tygrysy bezskutecznie próbowały wywalczyć pierwszą wygraną w ekstraklasie. Po tamtym sezonie doszło do zamiany - Lowlanders awansowali a krakowianie spadli. Teraz - pod koniec edycji 2009 zespoły spotkają się w połowie drogi - w meczu barażowym.

Dla krakowskich kibiców to niewątpliwie szok. Faworyzowani Tigers, którzy szli przez cały sezon jak burza zostali zatrzymani w meczu finałowym drugiej ligi, w którym ulegli drużynie Zagłębie Steelers Interpromex 20:27. Ta nieoczekiwana porażka sprawiła, że krakowianie zostali pozbawieni bezpośredniego awansu do pierwszej ligi i zostali zmuszeni do wystąpienia w barażu. Niewątpliwie nie zmienia to faktu, że zawodnicy marzą o powrocie do ekstraklasy.

- Opanowanie, systematyczność i pełna mobilizacja - to są nasze założenia na nadchodzący mecz. O rywalach nie wiemy zbyt wiele. Oglądaliśmy jednak nagrania z ich meczów i analizowaliśmy ich taktykę. Chcemy zagrać z nimi jak najlepiej i wrócić do pierwszej ligi - zapowiada Michał Truszkowski, trener Tigers.

Tyle, że Lowlanders chwalą sobie pobyt w ekstraklasie i wcale nie zamierzają jej opuszczać. Po rewelacyjnym sezonie 2008, kiedy zanotowali całkowity bilans 7-1 w nagrodę dołączyli do grona pierwszoligowców, ale tu napotkali ogromne trudności. Efekt był taki, że białostoczanie przegrali wszystkie siedem spotkań, które rozegrali w tym sezonie. Mimo tego, w wielu akcjach zaskakiwali i pokazywali swój potencjał.

- Tigers są w tym roku na fali. Ale może właśnie zbytnia pewność siebie będzie przemawiać na ich niekorzyść w spotkaniu z nami. Jedziemy do Krakowa bardzo zdeterminowani. Chcemy wygrać i pozostać w pierwszej lidze - podsumował Łukasz Lewandowski z białostockiej ekipy.

W drużynie Lowlanders nie zagra running back Jakub Jackowski, który po złamaniu nogi w meczu z AZS Silesia Miners nie prędko wróci na boisko. Gracza na tej samej pozycji nie mogą wystawić również Tigers. Artur Rozpędzik po urazie kolana wciąż nie może wystąpić.

Spotkanie byłego pierwszo i drugoligowca zapowiada się interesująco, ze względu na przeszłość tych drużyn. Przegrywające wszystkie mecze Tigers zamienili się pod koniec sezonu 2008 na miejsca z ówczesną najlepszą drużyną drugiej ligi - Lowlanders. Tym razem to białostoczanie przegrali wszystko w ekstraklasie a krakowianie zanotowali bilans 7-1. Zatem sytuacja jest dokładnie odwrotna. Tylko tym razem o ewentualnej zamianie zadecyduje bezpośrednie starcie.

ip

Dodaj do:
  • Wykop
  • Flaker
  • Elefanta
  • Gwar
  • Delicious
  • Facebook
  • StumbleUpon
  • Technorati
  • Google
  • Yahoo
Komentarzedodaj komentarz

Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Brak komentarzy.

video
FB dlaMaturzysty.pl reklama