Środowe mecze Pucharu UEFA

2007-12-20

Wczoraj odbyły się ostatnie mecze fazy grupowej Pucharu UEFA w grupach E-H. Efektownie zakończyli rok piłkarze Bayernu Monachium, fantastycznie spisał się też Bayer Leverkusen.

Zawodnicy z Bawarii podejmowali u siebie Aris Saloniki i urządzili sobie prawdziwy festiwal strzelecki. Główny prym w nim wiódł Luca Toni, strzelec czterech pierwszych bramek. Dzięki temu zwycięstwu Bayern zajął 1. miejsce w grupie.

Wspaniale zaprezentował się także inny niemiecki zespół, Bayer Leverkusen. "Aptekarze" rozgromili na wyjeździe FC Zurich 5:0. Bohaterem okazał się Rosjanin Dmitrij Bułykin, który "ukąsił" dwukrotnie. Świetnie zagrał również Szwajcar Barnetta.

Dramatyczne spotkanie obejrzeli fani w Atenach, gdzie miejscowy Panionios grał z Bordeaux. Do przerwy gospodarze prowadzili 2:1 i wydawało się, że pokonają faworyzowanych Francuzów. Nic bardziej mylnego. "Żyrondyści" w 74. minucie wyrównali, a tuż przed końcem spotkania zadali ostateczny cios, tym samym kończąc gry w grupie H z kompletem zwycięstw.