Sukces Lecha w Turynie

2010-09-16

W meczu 1. kolejki fazy grupowej Ligi Europejskiej Lech Poznań zremisował z Juventusem Turyn 3:3. Kolejorz rozegrał bardzo dobre zawody.

Od początku meczu gracze mistrza Polski prezentowali styl odważny, zupełnie nie przerażając się firmą, z którą przychodzi im się zmierzyć. Pierwszy tego objaw mieliśmy już w 13. minucie, gdy kapitalna kontra lechitów zakończyła się faulem w polu karym na Sławomirze Peszce. Do piłki podszedł Artjoms Rudnevs i pewnym strzałem pokonał Alexa Manningera. Od tego momentu gospodarze rzucili się do odrabiania strat, ale pod bramką Krzysztofa Kotorowskiego byli bardzo nieskuteczni.

A niewykorzystane okazje jak wiadomo mszczą się i w 30. minucie Lech prowadził już 2:0. Na listę strzelców po raz kolejny wpisał się Rudnevs, tym razem wykorzystując spore zamieszanie w polu karnym.

Gdy wydawało się, że polski zespół zejdzie na przerwę z dwubramkowym prowadzeniem, rozmiary zmniejszył Giorgio Chiellini, strzelając bramkę po stałym fragmencie gry.

Druga odsłona zaczęła się świetnie dla gospodarzy, a w roli głównej znów wystąpił Chiellini, pakując piłkę do siatki po rzucie rożnym. W tym momencie miny Lechowi zrzedły i starał się on przede wszystkim utrzymać korzystny remis. Nie udało się to. W 68. minucie kapitalnym strzałem z dystansu popisał się Alessandro Del Piero, dając Starej Damie prowadzenie.

Juventus był już pewny skromnej wygranej w tym meczu, lecz Lech tego dnia miał świetnie dysponowanego Rudnevsa. W doliczonym czasie gry Łotysz fantastycznie uderzył z dalszej odległości i mistrzowie Polski ze stolicy Piemontu wywieźli cenny remis.

Juventus Turyn - Lech Poznań 3:3 (1:2)
Giorgio Chiellini (45., 50.), Alessandro Del Piero (68.) - Artjoms Rudnevs (13., 30., 90.)

Żółte kartki: Felipe Melo, Mohamed Sissoko - Manuel Arboleda, Sławomir Peszko, Siergiej Kriwiec
Sędzia: Vladislaw Bezborodow (Rosja)
Widzów: 10837

Juventus: Alexander Manninger - Zdenek Grygera, Giorgio Chiellini, Nicola Legrottaglie, Paolo De Ceglie (45. Marco Motta) - Davide Lanzafame (55. Simone Pepe), Mohamed Sissoko, Felipe Melo, Milos Krasić - Vicenzo Iaquinta (79. Claudio Marchisio), Alessandro Del Piero

Lech: Krzysztof Kotorowski - Grzegorz Wojtkowiak, Ivan Djurdjević, Manuel Arboleda, Luiz Henriquez, Marcin Kikut (80. Jakub Wilk), Siergiej Kriwiec, Dmitrije Injac, Sławomir Peszko (73. Artur Wichniarek) - Semir Stilić (80. Joel Tshibamba) - Artjoms Rudnevs