Sukcesy polskich pływaków!

2007-12-14

Wspaniałe sukcesy odnoszą polscy pływacy na ME w Debreczynie. Wczoraj na nasze konto trafiły trzy medale: dwa złote i jeden srebrny. Dodatkowo mamy polski rekord świata!

Pobiła go Otylia Jędrzejczak. Polka zwyciężyła na dystansie 200 m stylem motylkowym osiągając czas 2.03,53 i poprawiając wynik Chinki Yu Yang. "Oti" obchodziła wczoraj swoje 24. urodziny, więc lepszego prezentu nie mogła sobie zrobić. Zawodniczka udowodniła, iż wciąż jest najlepsza i w Pekinie zamierza walczyć o kolejne olimpijskie krążki.

Świetnie spisał się także Paweł Korzeniowski na dystansie 400 m stylem dowolnym. Polak zdobył złoty medal przepływając dystans w czasie 3.38,72. Drugiego na mecie zawodnika wyprzedził jedynie o 0,04 sekundy.

To jednak nie był koniec czwartkowych medali Polaków w Debreczynie. Srebro na dystansie 200 m stylem zmiennym wywalczyła Katarzyna Baranowska czasem 2.09,25. Nasza zawodniczka musiała uznać wyższość jedynie Francuzki Camilli Muffat. W tym samym wyścigu 6. lokatę wywalczyła Aleksandra Urbańczyk.