Szczypiorniści pokonali Brazylię

2008-08-14

Mamy kolejne zwycięstwo w piłce ręcznej! Po bardzo ciężkim boju Polacy pokonali Brazylię 28:25 (15:16) i są już pewni awansu do ćwierćfinału.

To był bardzo trudny mecz dla wicemistrzów świata. Styl gry Brazylijczyków wybitnie nam nie leży i dało się to zauważyć w dzisiejszej konfrontacji. Od początku starcie było bardzo wyrównane, a wynik szedł praktycznie gol za gol. Żadnej ze stron nie udało się wyraźnie odskoczyć. Ostatecznie przegraliśmy tę połową jedną bramką.

W drugiej odsłonie znów było nerwowo, gdyż "biało-czerwoni" nie potrafili przeciwstawić się dobrze grającym "Kanarkowym". W 42. minucie było już 15:19, a polscy kibice drżeli o wynik. Dopiero ostatnie dziesięć minut w wykonaniu Polaków okazało się lepsze i ostatecznie wygrali oni trzema trafieniami.

Następny mecz już w sobotę przeciwko Chorwacji.

Polska - Brazylia 28:25 (14:15)

Polska: Sławomir Szmal, Marcin Wichary - Tomasz Tłuczyński 6 (3 z rzutów karnych), Bartosz Jurecki 6, Grzegorz Tkaczyk 4, Mateusz Jachlewski 3, Mariusz Jurasik 3, Krzysztof Lijewski 1, Karol Bielecki 1, Artur Siódmiak 1, Michał Jurecki 1, Marcin Lijewski 1, Paweł Piwko 1.

Brazylia: Maik Santos, Alexandere Vasconcelos - Felipe Ribeiro 7 (1), Leonardo Bortolini 5, Bruno Souza 4, Carlos Ertel 3, Renato Ruy 3, Fernando Pacheco Filho 1, Bruno Santana 1, Gilherme Oliveira 1.