Turów jak burza

2009-02-26

Po emocjonującym meczu koszykarze PGE Turowa Zgorzelec rozbili wicelidera tabeli - Polpharmę. Mecz zakończył się wynikiem 97:55.

Tak wysoka wygrana (42 punkty różnicy) chyba zaskoczyła wszystkich. W pierwszej kwarcie meczu było wyrównanie z lekką przewagą gości, którzy zagrali świetnie w obronie. Dla gości punktował M.Hicks.

W drugiej kwarcie meczu wyśmienite sytuacje zaczął wykorzystywać Robert Witka - zgorzelecki skrzydłowy - trafiał z dystansu, skutecznie blokował rywali. To on również w całym meczu uzyskał najwięcej punktów - 19.

Słabszy mecz zagrał Tyus Edeny, w zamian za to mogliśmy obserwować dobrą grę B.Baileya, K.Roszyka, A.Harrisa, H.Turka. Do przerwy Zgorzelczanie prowadzili dwunastoma punktami.

W drugiej połowie wszystko stało się jasne. Gospodarze szli do przodu a koszykarze Polpharmy nie zdobyli się już na większy wysiłek, aby ich powstrzymać. Próbował jedynie M. Hicks, ale i on został zastopowany.

- Cieszę się, że wszystko zaskoczyło, że zespół pokazał charakter, potwierdził, iż ma naprawdę duży potencjał. I najważniejsze, że świetnie zagraliśmy nie tylko w ataku, ale przede wszystkim w obronie - mówił po spotkaniu zadowolony Paweł Turkiewicz, szkoleniowiec PGE Turowa.

PGE Turów Zgorzelec - Polpharma Starogard Gdański 97:55 (16:20, 25:9, 25:12, 31:14)

PGE Turów: Robert Witka 19, Krzysztof Roszyk 14, Bryan Bailey 13, Alex Harris 11, John Turek 11, Marcin Stefański 7, Damir Miljkovic 6, Sebastian Szymański 6, Bartosz Bochno 4, Chris Daniels 3, Dragisa Drobnjak 2, Tyus Edney 1.

Polpharma: Michael Hicks 14, Erick Bailey 10, Eric Coleman 10, Jacek Sulowski 7, Wojciech Żurawski 5, Paweł Kowalczuk 4, Courtney Eldridge 3, Mujo Tuljkovic 2, David Neummann 0, Jacek Jarecki 0, Jermaine Griffin 0, Ed Scott 0.