Tygrysy górą nad Sowami

2009-05-25

Sioux Kraków Tigers notują drugie zwycięstwo w sezonie. W meczu wyjazdowym pokonują Bielawa Owls. Spotkanie w ramach Grupy Południowej drugiej Polskiej Ligi Futbolu Amerykańskiego zakończyło się wynikiem 12:44 dla gości.

Faworytem w spotkaniu była niewątpliwie drużyna z Krakowa. Zeszłoroczni spadkowicze z pierwszej ligi rozpoczęli sezon od wysokiej wygranej ze Scyzorami Kielce. Mecz z bardziej doświadczoną Bielawą miał wyraźniej pokazać formę, jaką przygotowały Tygrysy na ten sezon.

Spotkanie do połowy było bardzo wyrównane. Wprawdzie jako pierwsi zapunktowali goście pod koniec drugiej kwarty, lecz gospodarzom już na początku trzeciej udało się szybko wyrównać. Dalsza rywalizacja była jednak już bardzo jednostronna. Świetne zawody u przyjezdnych rozegrał Dawid Rechul, zdobywca dwóch przyłożeń i dwóch podwyższeń po przyłożeniach. W ostatnich punktach tego zawodnika i zarazem ostatnich na tablicy wyników po stronie Tigers swój czynny udział miał drugi rozgrywający krakowskiej drużyny, Tadeusz Janczykowski.

W zespole bielawskich Sów na słowa uznania od swojego szkoleniowca zasłużył z pewnością rozgrywający Andrzej Myszka. Pomimo wysokiego prowadzenia przyjezdnych, cały czas celnie obsługiwał podaniami swoich skrzydłowych. Wynikiem tak odważnej gry było podanie na przyłożenie do Michała Bielaka w czwartej kwarcie spotkania, gdy na zegarze meczowym nie było już ani jednej sekundy czasu.

Moi zawodnicy podeszli do tego spotkania bardzo dobrze przygotowani, lecz niestety rozkojarzeni - mówi trener Tygrysów Michał Truszkowski - W pierwszej połowie w ogóle nie mogli złapać swojego rytmu. Dopiero po przerwie zaczęli grać to, co ćwiczyliśmy i to ustalaliśmy na treningach.

Dobre przygotowanie rywala potwierdzają gospodarze - Widać było, że Tigers mają bardzo dobrze rozpisanych naszych zawodników - zauważa Przemysław Klinger, manager Bielawa Owls - bardzo dobrze czytali naszą grę i skutecznie zatrzymywali nasze akcje. Szkoda, że liczne kontuzje w naszym zespole uniemożliwiły nam kontynuowanie skutecznej gry w obronie w drugiej połowie - dodaje.

Kolejne spotkanie zawodnicy z Bielawy rozegrają dopiero pod koniec czerwca, wtedy to podejmować będą Scyzory Kielce. Natomiast Sioux Kraków Tigers już za dwa tygodnie pojadą na mecz do Zabrza, by zmierzyć się z tamtejszymi Warriors.

Bielawa Owls - Sioux Kraków Tigers 12:44 (0:0, 0:6, 6:30, 6:8)

II kwarta
0:6 przyłożenie Dawida Rechula po 3-jardowej akcji biegowej

III kwarta
6:6 przyłożenie Krzysztofa Palaczka po 80-jardowej akcji podaniowej od Andrzeja Myszki
6:14 przyłożenie Mieszko Łabuza po 20-jardowej akcji biegowej (podwyższenie za dwa punkty Dawida echula)
6:20 przyłożenie Macieja Ginalskiego po 10-jardowej akcji biegowej
6:28 przyłożenie Sławomira Wędzichy po 88-jardowej akcji podaniowej od Filipa Mościckiego (podwyższenie za dwa punkty Dawid Rechul)
6:36 przyłożenie Macieja Ginalskiego po 11-jardowej akcji biegowej (podwyższenie za dwa punkty Maciej Ginalski)

IV kwarta
6:44 przyłożenie Dawida Rechula po 10-jardowej akcji biegowej (podwyższenie za dwa punkty Mieszko Łabuz)
12:44 przyłożenie Michała Bielaka po 2-jardowej akcji podaniowej od Andrzeja Myszki