Urugwaj zwycięzcą Copa America!

2011-07-25

Dwa gole Diego Forlana i jeden Luisa Suareza dały reprezentacji Urugwaju zwycięstwo w finale Copa America 2011. Piłkarze trenowani przez Oscara Tabareza nie dali złudzeń Paragwajowi, wygrywając 3:0.

Urugwajczycy od początku spotkania dyktowali tempo gry i byli drużyną zdecydowanie lepszą. Swoją dominację udokumentowali już w 11. minucie, gdy Luis Suarez otworzył wynik spotkania. Tuż przed przerwą Forlan zdobył swojego pierwszego gola w turnieju, ale nie było to ostatnie słowo tego zawodnika. Już w doliczonym czasie gry napastnik Atletico Madryt przypieczętował zasłużone zwycięstwo Urugwaju.

W ten sposób La Celeste zdobyli swoje 15. mistrzostwo w historii startów w Copa America i wysforowali się w klasyfikacji wszech czasów na pierwsze miejsce, wyprzedzając gospodarzy tegorocznej imprezy, Argentynę. Paragwaj stanął na podium Copa America po raz pierwszy od 1979 roku. Brązowy medal zdobyli Peruwiańczycy.

URUGWAJ - PARAGWAJ 3:0 (2:0)

1:0 - Suarez (12), 2:0 - Forlan (42), 3:0 - Forlan (90)

Urugwaj: Muslera - M. Pereira, Lugano, Coates, Caceres (88. Godin) - Gonzalez, Perez (79. Eguren), Rios, A. Pereira (63. Cavani) - Forlan, Suarez.