W derbach lepszy Turów!

2005-12-30

Udanie zadebiutował na trenerskiej ławce BOT Turowa Zgorzelec nowy szkoleniowiec tej drużyny Wojciech Kamiński. Jego podopieczni zwyciężyli we własnej hali zespół Ery Śląska Wrocław 86:76 (28:17, 13:19, 22:20, 23:20) – przerywając w ten sposób serię porażek.

Widać że wrocławianom już od kilku sezonów gra w Zgorzelcu nie służy  i nie mają oni pomysłu jak z Turowem wygrać. Kolejny pojedynek derbowy w ramach XII kolejki Dominet Basket Ligi przeszedł do historii i po raz kolejny lepsi okazali się zgorzelczanie. To właśnie w Zgorzelcu, a nie we Wrocławiu pozostanie wyższość i prestiż na Dolnym Śląsku jeżeli chodzi o koszykarskie rzemiosło. Kiedyś w regionie królował Górnik Wałbrzych, Gwardia Wrocław, swoje kilkanaście tłustych lat miał Śląsk teraz zdecydowanie derbową rywalizację wygrywa Turów.

Zainteresowanie koszykówką w Zgorzelcu jest ogromne to też podczas spotkania derbowego z Erą Śląskiem wolnych miejsc nie było...
Gospodarze rozpoczęli od mocnego uderzenia, wygrywając pierwszą kwartę 28-17 Jak się okazało później pierwsze 10 minut było kluczem do zwycięstwa. Bardzo dobrze zaprezentował się Kevin Pinkney nowy nabytek zgorzeleckiej drużyny, zdobywca 22 punktów. Wrocławskiej drużynie przypomniał się także jej były gracz Radosław Hyży, który zapewne miał coś do udowodnienia włodarzom Ery Śląska i z całą pewnością udowodnił...zdobywając dla Turowa 21 „oczek” i walnie przyczyniając się do zwycięstwa swojej drużyny. Goście tylko w drugiej odsłonie podjęli skuteczną walkę z Turowem. Dzięki dobrej grze , szczególnie Ryana Randle (23) i Kamila Chanasa (15) po 20 minutach wrocławianie przegrywali 36 – 41. Kolejne kwarty były bardzo zacięte ze wskazaniem na gospodarzy w III 22 – 20 i w IV 23- 20. Tym samym dobra passa Śląska ( dwie wygrane z rzędu) została przerwana. Dla Turowa zwycięstwo oznacza powrót do gry o jak najwyższe lokaty w lidze.

BOT Turów Zgorzelec - Era Śląsk Wrocław 86:76 (28:17, 13:19, 22:20, 23:20)

Turów: Kevin Pinkney 22, Radosław Hyży 21, Andrzej Pluta 19, Yann Molinari 13, Daryl Greene 5, Sebastian Machowski 5, Wiktor Grudziński 1

Śląsk: Ryan Randle 23, Kamil Chanas 15, Kevin Fletcher 14, Dante Swanson 9, Maciej Zieliński 5, Denis Korszuk 4, Ante Kapov 3, Robert Skibniewski 3