W drodze ku perfekcji

2011-05-30

W rozegranym w niedzielę 29 maja meczu siódmej kolejki Polskiej Ligi Futbolu Amerykańskiego I (PLFA I)  drużyna The Crew Wrocław, na wyjeździe pokonała Zagłębie Steelers Interpromex 56:0. Było to siódme z rzędu zwycięstwo wrocławian w tegorocznych rozgrywkach. Dla Hutników była to szósta porażka w PLFA I 2011.

Perfekcyjny, w tym sezonie, zespół z Wrocławia niedzielne starcie rozpoczął od mocnego uderzenia. Cztery przyłożenia, po podaniach amerykańskiego rozgrywającego Justina Walza, już w pierwszej kwarcie pozwoliły Załodze wyjść na wysokie, 28-punktowe prowadzenie. W drugiej odsłonie dobrze zagrali Hutnicy, których silny opór spowodował to, że wrocławska drużyna nie była w stanie zdobyć punktów i pierwsza połowa zakończyła się takim wynikiem jak pierwsza kwarta.

Wielką stratą dla formacji ataku zespołu z Będzina był brak rozgrywającego Michała Krzelowskiego, który doznał kontuzji kostki podczas rozgrzewki przedmeczowej. Na pozycji quarterbacka zastąpił go Maciej Szczerba, dla którego był do debiut w roli prowadzącego grę ofensywna.

W trzeciej kwarcie błysnął mający za sobą grę w NFL Aki Jones, który był autorem dwóch kolejnych akcji punktowych. Najpierw jako running back wbiegł w pole punktowe rywali zdobywając sześć punktów. Kilka chwil później dołożył kolejne dwa, powalając rozgrywającego gości w polu punktowym.

Ozdobą czwartej kwarty była efektowna akcja powrotna, grającego tego dnia także na pozycji skrzydłowego, Deante Battle. Po 80-jardowym biegu Amerykanin zdobył przedostatnie przyłożenie dla The Crew. Mecz zakończył się triumfem, niepokonanych w tym roku, The Crew 56:0.

- Wbrew pozorom mecz był dość trudny, gdyż chcieliśmy dać szansę zmiennikom podstawowych graczy. Młodzi adepci sztuki futbolowej pokazali, że jeszcze sporo brakuje im do poziomu pierwszoligowego i tego co prezentują obecni gracze składów podstawowych. Eksperyment z jednorazową wymianą połowy składu defensywnego nie powiódł się, ale nie mogę powiedzieć, że nasi rezerwowi zagrali źle. Na pewno zbierają bezcenne doświadczenie. Wśród zmienników szczególnie wyróżnił się grający w drugiej linii Michał Omelańczuk. To bardzo perspektywiczny zawodnik - powiedział po meczu Jacek Wallusch, trener The Crew Wrocław. – Oglądałem mecz Devils – Eagles i warszawianie robią bardzo dobre wrażenie. Są na pewno dużo lepszą drużyną niż w zeszłym sezonie. Widać, że są dobrze zgrani. To efekt świetnej pracy trenera Phillipa Dillona. Cieszę się, że dzisiaj mieliśmy łatwiejszy mecz, co pozwoliło zawodnikom odpocząć trochę po zeszłotygodniowej wojnie w derbach Wrocławia. Teraz myślami jesteśmy już w Warszawie – dodał Wallusch.

- Za dwa tygodnie zagramy z Seahawks. Naturalnie liczymy na pozytywny wynik, ale też na skuteczną promocję klubu w Zawierciu, gdzie ten mecz się odbędzie. Najważniejszy będzie dla nas mecz z Miners, który będzie nie tylko starciem derbowym ale batalią, która może przesądzić o tym kto spadnie z ligi  - powiedział po meczu Szymon Widera, prezes Zagłębie Steelers Interpromex.

Wśród zwycięzców wyróżnili się grający w drugiej linii obrony Igor Kowal i Kamil Ruta. Świetnie w linii defensywnej zagrali Aki Jones i Robert Rosołe, którzy wielokrotnie zatrzymywali akcje gospodarzy przed linią wznowienia akcji. Kolejny dobry mecz ma za sobą wszechstronny Deante Battle. Zawodnik ten zdobył dwa przyłożenia po podaniach Justina Walza, ale zdobył też touchdown po ładnej akcji powrotnej po puncie.

W składzie pokonanych najlepiej zagrali running backowie Marcin Bratuszewski i Marcih Michalczewski. Nieźle w obronie radzili sobie bracia Dominik i Jacek Sikora. Dobrze na pozycji cornerbacka zagrał Konrad Partyka.

Swój kolejny mecz ligowy The Crew rozegrają 11 czerwca w Warszawie, gdzie zmierzą się Warsaw Eagles. Tego samego dnia, 11 czerwca, Steelers w Zawierciu podejmą Seahawks Gdynia.

Zagłębie Steelers Interpromex – The Crew Wrocław 0:56 (0:28, 0:0, 0:14, 0:14)

I kwarta

0:7 przyłożenia Aleksandra Depy po 20-jardowej akcji po podaniu Justina Walza (podwyższenie za jeden punkt Kamil Ruta)

0:14 przyłożenia Deante Battle po 3-jardowej akcji po podaniu Justina Walza (podwyższenie za jeden punkt Kamil Ruta)

0:21 przyłożenie Deante Battle po 7-jardowej akcji po podaniu Justina Walza (podwyższenie za jeden punkt Kamil Ruta)

0:28 przyłożenie Łukasza Sutkowskiego po 15-jardowej akcji po podaniu Justina Walza (podwyższenie za jeden punkt Kamil Ruta)

III kwarta
0:34 przyłożenie Aki’ego Jonesa po 5-jardowej akcji biegowej

0:36 dwa punkty dla obrony po powaleniu rozgrywającego gospodarzy w jego polu punktowym (safety)

0:42 przyłożenie Łukasza Omelańczuka po 4-jardowej akcji biegowej

IV kwarta

0:49 przyłożenie Deante Battle po 80-jardowej akcji powrotnej po odkopnięciu (punt) (podwyższenie za jeden punkt Kamil Ruta)