Wybierz miasto
Sport Logowanie / Rejestracja
Znajdujesz się w ogólnopolskim wydaniu.

W młodości siła! Polska gromi Słowenię!

2011-07-22

Młodzi polscy koszykarze w spotkaniu ze Słoweńcami pokazali, że w młodości siła. Podopieczni Jerzego Szambelana pokonali reprezentację Słowenii 89:58 i śmiało można ich uznać za faworytów do wygrania całej imprezy. Polacy udowodnili, że nie straszna jest im presja związana z wysokimi wymaganiami stawianymi przez publiczność. Biało-czerwonych do zwycięstwa poprowadził niezawodny duet Ponitka-Karnowski.

Patrząc na grę Ponitki i Karnowskiego, nasuwa się skojarzenie z dwójką reprezentantów Hiszpanii, czyli Rudym Fernandezem i Pau Gasolem. Przypominamy, że hiszpańscy gwiazdorzy mają na swoim koncie między innymi mistrzostwo Europy. O grze w NBA nie wspominając. Niewykluczone, że Ponitka i Karnowski pójdą w ich ślady, do czego pierwszym krokiem może być zdobycie we Wrocławiu mistrzostwa Europy do lat osiemnastu. W czwartkowym spotkaniu zdobyli oni odpowiednio 22 i 21 punktów. Zapewne niektóre z ich akcji długo będą się śniły po nocach Słoweńcą. O sukcesie Polaków zadecydowała ich świetna postawa w drugiej połowie. Końcówkę meczu kibice oglądali na stojąco, nagradzając naszą reprezentację gromkimi brawami. Na deskach Karnowskiego godnie wspierał Piotr Niedźwiedzki, który zebrał z tablicy aż dziesięć piłek.

W pierwszym dniu mistrzostw swoje mecze wygrywali faworyci. Najwięcej emocji dostarczyło spotkanie Niemców z Turkami. Co prawda po pierwszej kwarcie wydawało się, że Turcy będą kontrolować przebieg tej konfrontacji, ale w drugiej połowie inicjatywę przejęli Niemcy, zwyciężając 68:66. O zwycięstwie naszych sąsiadów zadecydowała świetna postawa Besnika Bekteshiego. Zdobył on dla swojej reprezentacji 15 punktów i przede wszystkim nie zawodził w kluczowych momentach. Mimo przegranej brawa należą się też tureckiej kadrze, która walczyła do końca i dzielnie stawiała im czoło. Obie drużyny walczyły z całych swych sił i mecz bardziej przypominał pojedynek fazy play-offs, niż grupowej.

W innych spotkaniach klasę pokazali Hiszpanie, Litwini, Włosi, Serbowie, Francuzi i Chorwaci. Więcej emocji powinen dostarczyć drugi dzień mistrzostw. I to nie tylko ze względu na spotkanie Polski z Grecją, na które wciąż można kupić bilety. Hitowo zapowiadają się pojedynki Litwinów z Włochami czy Niemców z Serbami. Mecz Polski z Grecją zostanie rozegrany w Orbicie o 20:15. Na żywo pokaże go SportKlub.

Polska - Słowenia 89:58

Polska: Mateusz Ponitka 22, Przemysław Karnowski 21, Michał Michalak 14, Piotr Niedźwiecki 10, Tomasz Gielo 8, Filip Matczak 7, Grzegorz Grochowski 5, Jan Grzeliński 2, Jakub Koelner 0, Daniel Szymkiewicz 0.

Najwięcej dla Słowenii: Jan Osolnik 13, Luka Rupnik 11.

ip

Dodaj do:
  • Wykop
  • Flaker
  • Elefanta
  • Gwar
  • Delicious
  • Facebook
  • StumbleUpon
  • Technorati
  • Google
  • Yahoo
Komentarzedodaj komentarz

Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Brak komentarzy.

video
FB dlaMaturzysty.pl reklama