Ważny transfer KGHM Zagłębia

2011-01-31

Ostatecznie ucinamy wszelkie spekulacje i niedomówienia. Łotewski napastnik Deniss Rakels podpisał kontrakt z Zagłębiem Lubin. Umowa będzie obowiązywać do czerwca 2014 roku. Król strzelców łotewskiej ekstraklasy już w pierwszym meczu kontrolnym pokazał, że potrafi strzelać bramki. Snajperski talent trafił dwa razy do siatki w sparingu z Calisią Kalisz (wynik końcowy – 4:0 – red.). Rakels wszedł na boisko w 46 minucie, a dziesięć minut później po raz pierwszy skarcił rywali. W 67 minucie poprawił na 2:0. Dwie bramki dołożył także Arkadiusz Woźniak.

Przypominamy Wam kilka ważnych informacji dotyczących Rakelsa.

W zakończonym sezonie łotewskiej ekstraklasy zdobył 18 bramek i został królem strzelców. W czerwcu 2010 r. Rakels zadebiutował w seniorskiej reprezentacji Łotwy, w której gra do dziś. Deniss urodził się 20 sierpnia 1992 r. w Jakubowie na Łotwie. Poprzednim jego klubem był Metalurgs Lipawa.

Statystyki Rakelsa
Do 2008 r. - Jakubów SC (juniorzy)
2008 – Metalurgs -2 Lipawa
2009 (wiosna) – Metalurgs-2 Lipawa
2009 (jesień) - Metalurgs Lipawa – 14 meczów/9 goli – mistrzostwo Łotwy
2010 - Metalurgs Lipawa – 26 meczów/18 goli - król strzelców łotewskiej ekstraklasy
od 2011 – Zagłębie Lubin

Warto w tym momencie podkreślić, że Deniss Rakels jest uważany za jeden z największych talentów łotewskiej piłki. Błyskotliwym napastnikiem interesował się przede wszystkim rosyjski potentat – Rubin Kazań. Rosjanie byli już o mały włos od pozyskania Rakelsa, niektóre media zdążyły już nawet hucznie obwieścić sfinalizowanie rozmów, ostatecznie do wspomnianego transferu nie doszło. W dodatku, interesowały się nim też kluby ekstraklasy z Grecji oraz Ukrainy.

Zagłębie przedstawiło najbardziej konkretną ofertę i było najbardziej zdeterminowane, by wzmocnić swój skład utalentowanym napastnikiem.

Gwoli ścisłości dodajmy, że jest to drugi transfer do Zagłębia w tym okienku transferowym. Wcześniej nasz zespół wzmocnił skrzydłowy David Solomon Abwo, który też zdążył już udokumentować swoją obecność w Zagłębiu sparingową bramką. Nigeryjczyk trafił do siatki w meczu kontrolnym z Chojniczanką Chojnice. Miedziowi wygrali 3:1.

Źródło: Biuro Prasowe/Zagłębie Lubin SA