Wda Świecie szans nie miała

2011-01-24

W sobotę sztab trenerski zaaplikował piłkarzom Zagłębia Lubin podwójną dawkę meczów kontrolnych. Po zwycięstwie 3:1 nad drugoligową Chojniczanką Chojnice, Zagłębiu przyszło się zmierzyć z trzecioligową Wdą Świecie. Podopieczni Marka Bajora gładko pokonali rywali 3:0. Zobaczcie, kto wbijał gole…

Drugi sparing na obozie w Grodzisku Wielkopolskim toczył się pod wyraźne dyktando miedziowej ekipy. Do przerwy prowadziliśmy już 2:0. A zespołowe akcje wykończyli Dusan Dokić oraz Wojciech Kędziora. Po przerwie Dusan wykorzystał sytuację sam na sam z bramkarzem rywali i po raz drugi w tym spotkaniu, z zimną krwią zapakował piłkę do siatki.

W obronie rządził niepodzielnie słowacki stoper Csaba Horvath. Gdyby ktoś chciał wytknąć mu jakikolwiek błąd, to miałby dziś nie lada problem. Csaba rządził i dzielił. Waleczny, jak za dawnych dobrych czasów był Kamil Wilczek a Szymek Pawłowski wiązał sznurowadła obrońcom rywali. Ekscytować się nie mamy zamiaru, bo to dopiero pierwsze sparingi i rywal słabszy, ale widać już na starcie przygotowań, że chłopakom po prostu chce grać się w piłkę i strzelać do siatki. Duże brawa należą się dziś za ambicję i skuteczność Dusanowi Dokiciowi. Oby twardo przepracował okres przygotowań i obyśmy się mogli cieszyć z jego trafień w lidze.

Dodajmy jeszcze, że W barwach Wdy Świecie zagrał były pomocnik Zagłębia, mistrz Polski z 2007 roku – Dariusz Jackiewicz.

Przypominamy, że 28 stycznia (piątek) Zagłębie rozegra trzeci sparing. Ich rywalem będzie trzecioligowa Calisia Kalisz.

Składy obu ekip w sparingu

Zagłębie Lubin: Forenc – Kocot, Horvath, Kapias, Costa – Hanzel, Ekwueme – Wilczek (68 Błąd), Pawłowski, Kędziora (68 Woźniak) – Dokić.

Wda Świecie: Robert Tomaszewski - Adrian Raszka, Krzysztof Łożyński, Dawid Raszka, Patryk Kiełpiński - Bartosz Czerwiński, Dariusz Jackiewicz, Grzegorz Brzeziński, Adrian Talaśka, Krzysztof Szal - Mateusz Kordowski.

Źródło: Michał Sałkowski/Zagłębie Lubin SA; Wda Świecie