Wisła blisko "krainy marzeń", Liteks na kolanach!

2011-08-03

Wisła Kraków pokonała Liteks 3:1 i tylko jedna runda dzieli ją od upragnionej Ligi Mistrzów.

Tutaj prowadziliśmy relację na żywo:

1' Ruszyli. Na trybunach gromkie "Armia Białej Gwiazdy"!
3' Pierwsza żwawa akcja Cwetanowa, ale dośrodkowanie do nikogo.
11' Pareiko pewnie wyłapuje rzut wolny Bułgarów. Konta Wisły i... spalony.
13' Lamey chciał zagrać długą do Kirma, ale wyszło za mocno.
15' Piłka odbita od Miracemy mogła zaskoczyć Pareikę, ale przeleciała nad poprzeczką. Wisła na razie spokojnie, raczej czeka na to, co zrobią przyjezdni.
16' Rajd Małeckiego i mamy rzut rożny. "Mały" wyraźnie naładował akumulatory podczas przerwy spowodowanej kontuzją.
18' Błąd stoperów Liteksu, którzy zlekceważyli dośrodkowanie, Genkow szczupakiem minimalnie obok słupka. Jęk zawodu przy Reymonta.
20' Chavez po profesorsku blojuje szarżującego Miracemę.
22' Kirm sam na sam, ale po pierwsze w bramkarza, a po drugie Słoweniec i tak na spalonym. Świetne zagranie Meliksona. Tymczasem Malmoe zremisowało z Rangersami, co oznacza, iż skraca się droga mistrzów Polski do ewentualnego rozstawienia w 4. rundzie eliminacji.
25' Fani nie zapominają o swoich przyjaciołach z Wrocławia - słychać teraz gromkie "Śląsk, Śląsk, WKS!".
30' Kirm próbował głową, obok. Kibice się niecierpliwią - "My chcemy gola, Wisełko, my chcemy gola".
33' Ależ okazja Genkowa! Bułgar wyszedł sam na sam, minął bramkarza i nie wiadomo czemu zwlekał ze strzałem, co pozwoliło obrońcom wrócić i wybić mu piłkę.
34' Znów świetna szansa mistrzów Polski - Kirm po podaniu Meliksona oko w oko z bramkarzem, w ostatniej chwili uderzenie blokuje stoper Liteksu. Zwiększa sę napór Białej Gwiazdy.
36' Dosłownie czubka buta zabrakło Genkowowi do przelobowania Viniciusa.
42' Gooooool dla Wisły!!! Szybka wymiana piłki przed polem karnym i kapitalne uderzenie w okienko Maora Meliksona. 1:0!
45' Sędzia kończy pierwszą połowę. Zasłużone prowadzenie gospodarzy.
---
46' Rozpoczęła się druga odsłona. Oba zespoły bez zmian.
51' Małecki uderza z lewej strony, odbija Vinicius.
52' Todorow za Cwetanowa. Przyjezdni przechodzą na grę dwoma napastnikami.
54' Małecki szukał Genkowa prostopadłym podaniem. Spalony.
55' Karny dla Wisły! Bliźniacza akcja do tej z ligowego meczu Wisły z Widzewem. Melikson urywa się z własnej połowy, biegnie 70 metrów, wychodzi sam na sam, mija bramkarza i zostaje sfaulowany. Sam poszkodowany podejdzie do tej jedenastki...
56' Gooooooooooooooooooooool dla Białej Gwiazdy! Maor Melikson!
62' Cwetkow wchodzi za Janewa.
67' Melikson za szybko wybiegł z muru i otrzymał żółtą kartkę.
68' Niestety gol po tym rzucie wolnym, błąd obrony, która dopuściła do zamieszania i Bodurow pakuje piłkę do siatki.
71' Brzydki faul na Maorze, tymczasem Ljubo Penew dokonuje 3. zmiany. Schodzi Milanow, wszedł Codo.
74' Pierwsza zmiana w szeregach gospodarzy - Wilk za Małeckiego.
76' Czerwona kartka dla Jelenkovica za kopnięcie Nuneza bez piłki. Liteks w dziesięciu do końca meczu.
83' Dragan Paljić za bohatera meczu Maora Meliksona.
84' Cezary Wilk dobija strzał Cwetana Genkowa po błędzie Bułgarów i pieczętuje awans Wisły!
86' Ostatnia zmiana u gospodarzy - Jovanović za Lameya.
90' Kibice śpiewają "Jak długo na Wawelu". Wisła w IV rundzie eliminacji Ligi Mistrzów!