Wisła liderem, Śląsk zatopił Arkę

2008-10-20

W 9. kolejce Ekstraklasy prócz Wisły Kraków wszyscy faworyci potracili punkty. Lech przegrał, a Polonia z Legią zremisowały. W związku z tym mistrzowie Polski po wygranej z Piastem wrócili na fotel lidera.

Już w piątek grał dotychczasowy lider. Polonia nie dała rady pokonać Cracovii. Goście szybko zdobyli bramkę, a gospodarzy stać było jedynie na wyrównanie. Piękną bramkę z rzutu wolnego zdobył Jarosław Lato. Zremisowała także Legia. Stołeczni nie potrafili w Łodzi poradzić sobie ze słabym ŁKS-em.

Niespodzianki nie było w Krakowie. Wisła pewnie pokonała Piasta 2:0, strzelając gole w doliczonym czasie pierwszej i drugiej połowy. Bohaterem zawodów tradycyjnie już był Paweł Brożek, który zaliczył asystę przy bramce Boguskiego, a potem ładnym szczupakiem sam poprawił konto bramkowe. "Biała Gwiazda" jest więc nowym liderem i jak mówi trener Skorża, tak ma już pozostać do końca rozgrywek.

Szansę na poprawę swojej lokaty miał w niedzielę poznański Lech. Drużyna Franciszka Smudy nie sprostała jednak w Chorzowie Ruchowi. Niebiescy oba gole zdobyli już w pierwszych trzydziestu minutach. Potem sprawnie się bronili, a lechici nie potrafili sforsować szczelnej obrony gospodarzy.

Juz za tydzień kibiców czekają dwa ligowe hity: czwarty Lech podejmie piątego Śląska Wrocław, a trzecia w tabeli Legia zagra u siebie z liderem, krakowską Wisłą.