Wisła postraszyła Tottenham

2008-09-19

Po bardzo dobrym meczu Wisła przegrała z Tottenhamem 1:2 w 1. meczu I rundy Pucharu UEFA. Gol strzelony na wyjeździe sprawia jednak, iż "Biała Gwiazda" jest przed rewanżem w korzystnej sytuacji.

Wszyscy obawialiśmy się tego spotkania. Krakowianie przegrali bowiem ostatni mecz ligowy 1:4, co dla niektórych było sygnałem słabszej dyspozycji. Obawy okazały się nieuzasadnione - Wisła zagrał najlepszy wyjazdowy mecz w tym sezonie. Podopieczni Macieja Skorży pokazali odważny, techniczny futbol, momentami grając z gospodarzami w "dziadka".

W całym meczu więcej korzystnych sytuacji stworzyli jednak Anglicy. W 33. minucie fatalny błąd obrony wykorzystał David Bentley, nie dając Pawełkowi żadnych szans. Nie minęła minuta i był remis! Wspaniale rozegrana przez wiślaków akcja, zagranie Boguskiego do Brożka, ten cudownie odgrywa do wbiegającego Jirsaka, a Czech akcji "sam na sam" nie zmarnował. Mistrzowie Polski starali się iść za ciosem, ale w pierwszej części gry gola już nie zdobyli.

Druga połowa dobra w wykonaniu Wisły, chociaż krakowianie nieco oddali pola Spursom. Koszmarny błąd w 73. minucie kosztował Polaków utratę gola. Po dynamicznej akcji skrzydłem Campbella, głową Pawełka pokonał Darren Bent. Wisła mogła wyrównać, ale biegnący przez pół boiska Niedzielan został wyprzedzony przez Woodgate'a.

Przed rewanżem mistrzowie Polski mogą być zadowoleni. Jeśli u siebie zagrają maksymalnie skoncentrowani i osiągną poziom ze spotkań z Beitarem czy Barceloną, Tottenham nie będzie miał szans. Nie tacy Anglicy straszni, jak ich malowali. I bardzo dobrze...

Tottenham Hotspur - Wisła Kraków 2:1 (1:1)
1:0 Bentley 33. min.
1:1 Jirsak 34. min.
2:1 Bent 73. min.

Żółte kartki: Sobolewski, Małecki (Wisła) - O'Hara (Tottenham)

Sędzia: Lucilio Cardoso Cortez Batista (Portugalia)

Widzów: 30000

Tottenham: Gomes - Gunter (58. min. - O'Hara), King, Woodgate, Bale, Bentley, Jenas, Zokora, Lennon (58. min. - Campbell), Giovani (70. min. - Assou - Ekotto), Bent

Wisła: Pawełek - Singlar, Baszczyński, Cleber, Diaz, Boguski (72. min. - Małecki), Sobolewski, Cantoro, Jirsak (61. min. - Łobodziński), Zieńczuk, Paweł Brożek (79. min. - Andrzej Niedzielan)