Wisła wygrywa z gwiazdami ligi!

2008-01-27

prezentacja_wislaSzybkie, efektowne akcje, konkursy, pokazy mody oraz tańca towarzyskiego. To wszystko czekało na kibiców, którzy niedzielne popołudnie zdecydowali się spędzić w hali przy ulicy Reymonta. Wisła Can-Pack Kraków podejmowała drużynę gwiazd polskiej ligi.

Obie ekipy przystąpiły do meczu na dużym luzie co pozwoliło wszystkim zebranym na obejrzenie wielu akcji podkoszowych. Trenerzy obu zespołów stosowali rotację dając tym samym pograć wszystkim zawodniczkom. Swoją szansę wykorzystała Agata Gajda, która wielokrotnie trafiała za trzy. W zespole gości świetnie zaprezentowały się młode Polki Olivia Tomiałowicz i Agnieszka Skobel. Pierwsza z wymienionych zdobyła najwięcej punktów na parkiecie. Druga zaś została wybrana najlepszą zawodniczką swojej drużyny.

Konfrontacja obu zespołów była okazją do debiutu dla Kary Braxton. Amerykanka mimo nie zgrania z zespołem pokazała się z dobrej strony, co na pewno ucieszyło trenera Wisły Tomasza Herkta.

I choć wynik meczu był sprawą drugorzędną, obie drużyny starały się wygrać to spotkanie. W pierwszej kwarcie wynik oscylował w okolicy remisu ale już pod koniec drugich dziesięciu minut Wisła odskoczyła rywalkom. W pewnym momencie prowadzenie Białej Gwiazdy wynosiło już siedemnaście punktów. Ostatecznie dzięki pościgowi siedemnastoletniej Tomiałowicz gwiazdy polskiej ligi zredukowały swoją stratę do czterech oczek. Mecz zakończył się zwycięstwem obecnych mistrzyń Polski 83:79.

W przerwie spotkania kibice mogli wziąć udział w konkursie rzutów z połowy. Nagrodę (1000zł - przyp. red.) zdobyła przedstawicielka płci pięknej o imieniu Anita. Pozostałych fanów zabawiali tancerze tańca towarzyskiego, modelki prezentujące piękne stroje oraz Ewelina Kobryn, która popisała się umiejętnościami aktorskimi. Najpierw parodiowała modelki a następnie razem z Anną Wielebnowską tańczyła popularnego „wolnego".

Kara Braxton w swoim debiucie zdobyła nagrodę najlepszej koszykarki Wisły jak i całego meczu. Amerykanka była o tyleż szczęśliwa co zdziwiona. Po meczu koszykarki obu drużyn pozowały do wspólnych zdjęć oraz podziękowały sobie za wspólną grę.

Wisła Can Pack Kraków - Gwiazdy FGE 83:79 (24:20, 23:17, 20:17, 16:25)

Wisła Can Pack: Kara Brown-Braxton 16, Agata Gajda 11, Marta Fernandez 10, Dorota Gburczyk 9, Ewelina Kobryn 8, Natalia Trafimava 7, Candice Dupree 6, Agnieszka Pałka 5, Anna DeForge 4, Anna Wielebnowska 4, Monika Krawiec 3, Jelena Skerovic 0.

Gwiazdy FGE: Oliwia Tomiałowicz 17, Agnieszka Szott 10, Hollie Merideth 10, Chamique Holdsclaw 8, Daria Mieloszyńska 8, Agnieszka Skobel 8, Dominique Canty 6, Katarzyna Kenig 4, Joanna Jarkowska 4, Slobodanka Maksimovic 4, Nikita Bell 0.