Wybierz miasto
Sport Logowanie / Rejestracja
Znajdujesz się w ogólnopolskim wydaniu.

Wnioski po sparingach z Urugwajem i Meksykiem

2017-11-14

Przerwa reprezentacyjna w piłce nożnej już za nami. Polacy w tym czasie rozegrali dwa mecze, po których pojawiło się wiele pytań, ale także wniosków dotyczących gry naszej kadry. Niestety, najważniejszy z nich jest taki, że bez Roberta Lewandowskiego nie ma bramek, co pozwala nam łatwo stwierdzić, że bez naszego napastnika nie istniejemy w świecie futbolu.

 

Pierwszy mecz sparingowy rozegraliśmy 10 listopada 2017 roku z Urugwajem. Spotkanie skończyło się wynikiem 0:0. W ten dzień Adam Nawałka postanowił postawić na rezerwowych piłkarzy, którzy w dużej mierze zostali powołani z naszej rodzimej Ekstraklasy. Dodatkowo, trener reprezentacji Polski zdecydował się przetestować nowe ustawienie zespołu z trzema obrońcami. W tym meczu nie wyglądało to jeszcze źle. Polacy w dużej części próbowali grać atakiem pozycyjnym.

Mecz z Urugwajem był także wyjątkowym dniem dla Artura Boruca, ponieważ rozegrał on 65. i jednocześnie ostatnie spotkanie w naszej reprezentacji. Kibice zgotowali mu porządne pożegnanie, ponieważ zrobił on dużo dla kadry na turniejach.

Drugi mecz rozegraliśmy 14 listopada 2017 roku z Meksykiem. Tym razem selekcjoner postawił po raz kolejny na zmienników i spotkanie zakończyło się wynikiem 1:0 dla naszych przeciwników. W tym przypadku posiadanie piłki było po stronie gości, więc nasze ustawienie wcale nie wyszło na dobre. Stwarzaliśmy mało sytuacji i popełnialiśmy błędy na wielu pozycjach. Najgorsze jednak jest to, że bez Roberta Lewandowskiego nie potrafiliśmy strzelać bramek.

Kto skorzystał na ostatnich meczach? Przede wszystkim Jarosław Jach, czyli obrońca z Zagłębia Lubin, który dostał szansę od Adama Nawałki i zdecydowanie ją wykorzystał. Kolejny jest Maciej Rybus i Maciej Makuszewski. Oni potrafili nadać tempo naszym akcjom, jednak to ten drugi jest największym wygranym tego roku. Szansa na wyjazd na mundial jest bardzo wysoka dla każdego z nich.

Thiago Cionek pokazał, że dobrze sprawdza się tylko jako rezerwowy stoper, ponieważ nie był on w stanie dobrze przewodniczyć naszej obronie. To samo tyczy się Piotra Zielińskiego, który w ostatnich meczach był bezbarwny i bardzo mało cofał się do naszego pola karnego. To samo tyczy się napastników, a szansę dostawali Kamil Wilczek oraz Jakub Świerczok. Oboje nie wychodzili do piłki za często.

Podsumowując, Polska reprezentacja najlepiej radzi sobie z kontrataku. Tak jest od zawsze i wydaje się, że testowanie nowych ustawień nie ma żadnego sensu. Powinniśmy ćwiczyć to przez następne mecze towarzyskie. Dodatkowo, Adam Nawałka będzie miał dużo myślenia nad tym, kogo z młodych piłkarzy zabrać na Mistrzostwa Świata 2018 w Rosji.

PW

Dodaj do:
  • Wykop
  • Flaker
  • Elefanta
  • Gwar
  • Delicious
  • Facebook
  • StumbleUpon
  • Technorati
  • Google
  • Yahoo
Komentarzedodaj komentarz

Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Brak komentarzy.

video
FB dlaMaturzysty.pl reklama