Wpadka u siebie

2010-08-16

Piłkarze Zagłębia Lubin ulegli na własnym boisku Górnikowi Zabrze 1:2 w meczu 2. kolejki Ekstraklasy.

Smutni opuszczali kibice w pełni już otwartą Dialog Arenę w sobotni wieczór. Ich pupile przegrali bowiem z rywalem, którego u siebie powinni byli pokonać. Zawiedli jednak, a ich gra, zwłaszcza do przerwy, nie napawała optymizmem.

Już w 15. minucie przekonał się o tym broniący bramki gospodarzy Boris Isailović, gdy piłkę do siatki wbił mu po podaniu Piotra Gierczaka Tomasz Zahorski. Podopieczni Marka Bajora nie spodziewali się takiego obrotu sprawy. Ich zaskoczenie było na tyle duże, że do końca pierwszej części gry bramce Sebastiana Nowaka już nie zagrozili.

Druga połowa zaczęła się jednak dla nich bardzo dobrze. W 49. minucie dośrodkowanie Mateusza Bartczaka zamienił na gola Kamil Wilczek. Lubinianie chcieli iść za ciosem i co rusza atakowali zabrzańską bramkę, jednak brakowało odpowiedniego wykończenia. Widać było, że przednie formacje nie są jeszcze odpowiednio zgrane. Mimo tego, miedziowi mieli sporą przewagę.

I wtedy właśnie stała się tragedia, bowiem Górnik wyprowadził bardzo skuteczną kontrę. Z boku boiska dośrodkowywał Grzegorz Bonin, a gola zdobył przez nikogo nie pilnowany Adrian Świątek. Gospodarze mimo usilnych starań nie byli w stanie odwrócić niekorzystnego rezultatu i ponieśli pierwszą w rozgrywkach porażkę.

Zagłębie Lubin - Górnik Zabrze 1:2 (0:1)
Kamil Wilczek (49.) - Tomasz Zahorski (15.), Adrian Świątek (64.)

Zagłębie: 50. Bojan Isailović - 19. Grzegorz Bartczak, 4. Michał Stasiak, 3. Csaba Horváth, 33. Costa Nhamoinesu - 25. Łukasz Hanzel (84, 11. Arkadiusz Woźniak), 8. Mateusz Bartczak, 85. Martins Nnabugwu Ekwueme, 88. Kamil Wilczek, 27. Wojciech Kędziora (19, 22. Amer Osmanagić) - 99. Mouhamadou Traoré (72, 31. Dušan Đokić).

Górnik: 82. Sebastian Nowak - 24. Michael Bemben, 25. Adam Banaś, 3. Mariusz Jop, 21. Mariusz Magiera - 5. Grzegorz Bonin (86, 14. Tomasz Chałas), 19. Mariusz Przybylski, 6. Aleksander Kwiek, 8. Piotr Gierczak (77, 27. Vladimír Balát), 86. Adrian Świątek (73, 7. Maciej Bębenek) - 22. Tomasz Zahorski.

Żółta kartka: Ekwueme.
Sędziował: Adam Lyczmański (Bydgoszcz).
Widzów: 10 123