Wygrana Polaków ze Szwecją

2006-09-01

Polscy koszykarze od zwycięstwa rozpoczęli eliminacje koszykarskich Mistrzostw Europy. W rozegranym w Boras meczu, pokonali Szwecję 81:75.

Mecz stał na wysokim poziomie, trzymał w napięciu do ostatnich minut. Jeszcze trzy minuty przed końcem był remis 71:71. Jednak dzięki trójkom Nordgaarda i Skibniewskiego Polacy zdołali zdobyć przewagę, której nie oddali do końca meczu. Wynik ustalił Filip Dylewicz, trafiając dwa rzuty wolne.

W polskim zespole niespodziewanie zabrakło Michała Ignerskiego, w którym upatrywano lidera zespołu. - Czemu nie grał Ignerski? Wczoraj powiedział, że boli go łokieć i trenował na 30 procent. My musimy mieć zawodników gotowych i zdrowych na 100 procent i dlatego nie zagrał - wyjaśnił na pomeczowej konferencji prasowej trener polskiej kadry, Andrej Urlep.

Następny mecz Polaków w eliminacjach - 3 września z Bułgarią.

Szwecja - Polska 75:81 (16:23, 15:14, 21:20, 23:24)

Szwecja: Ringstroem 19 (1), Levin 16, Jonzen 10 (1), Grant 5 (1), Nnamaka 3 oraz Kjellbom 8, Mbemba 8 (2), Ilunga 3, Lindquist 3 (1), Nystroem 0.

Polska: Dylewicz 18 (4), Wójcik 18, Pluta 14 (2), Roszyk 8 (2), Koszarek 8 oraz Szewczyk 5, Skibniewski 5 (1), Nordgaard 3 (1), Korytek 2, Chyliński 0, Hyży 0.