Wyniki środowych meczów Pucharu UEFA

2008-02-14

Wczoraj po przerwie zimowej ruszyły europejskie puchary. W środowych spotkaniach Pucharu UEFA większych niespodzianek nie było. Prawie pewne awansu mogą już być Werder, Everton Marsylia i PSV.

Najwięcej szczęścia mieli Niemcy, którzy pokonali Sporting Braga 3:0. Rzecz w tym, że goście w pierwszej połowie nie trafili aż 2 rzutów karnych! Wtedy wynik mógłbym być zupełnie inny. Teraz gracze z Weserstadion raczej o promocję martwić się nie muszą.

Swoim rywalom nie dały też szans ekipy, które jeszcze niedawno grały w Lidze Mistrzów. Marsylia wygrała ze Spartakiem Moskwa aż 3:0, w zdecydowany sposób obnażając wszelkie braki Rosjan. Mistrzowie Holandii wygrali z kolei 2:0 ze szwedzkim Helsingborgiem i mogą spokojnie oczekiwać na rewanż.

Formę utrzymuje Everton. Gracze Davida Moyesa bardzo dobrze grają w Premiership, a ich dyspozycja ma też przełożenie na europejskie puchary. Zawodnicy z Goodison Park nie dali szans norweskiemu Brann Bergen, zwyciężając na wyjeździe 2:0. Warto odnotować, że w ekipie gospodarzy zadebiutował były zawodnik Wisły Kraków, Micheael Thwaite.