Wybierz miasto
Sport Logowanie / Rejestracja
Znajdujesz się w ogólnopolskim wydaniu.

Za słabi na Niemców

2009-01-23
 Oczekiwania były wielkie, ale rzeczywistość okazała się brutalna. Polscy piłkarze ręczni przegrali z Niemcami 23:30 (11:14). Na domiar złego przystąpią do II fazy z zerowym dorobkiem, bowiem Rosja przegrała z Macedonią.

To nie był dobry mecz naszych szczypiornistów. Do przerwy jeszcze w miarę dotrzymywaliśmy kroku mistrzom świata, ale w drugiej połowie nie mieliśmy już żadnych szans. Zabrakło skuteczności, dobrej obrony, magii Szmala i chyba umiejętości. Nie można biało-czerwonym odmówić ambicji, ale to za mało, aby walczyć z Niemcami.

W naszej ekipie nie zawiedli Tomasz Tłuczyński i Bartosz Jurecki, ale wszyscy więcej spodziewaliśmy się po liderach - Karolu Bieleckim i Marcinie Lijewskim. Nasi rywale zagrali za to znakomicie, kilku z nich uzyskało po 5 i więcej goli. To sprawiło, iż obrońcy tytułu szybko nam odjechali, a w końcówce w pełni rozluźnieni bawili się z Polakami.

Na domiar złego z naszej grupy awansowała również Macedonia i przez to w drugiej fazie musimy gonić i wygrać wszystkie mecze. A nie będzie o to łatwo, bowiem trafiliśmy na Serbię, Danię i Norwegię. Ucziwie trzeba przyznać, że grając tak, jak z Niemcami czy Macedonią, nie mamy prawa myśleć o medalach. Nasi szczypiorniści mają jednak spory potencjał oraz motywatora Wentę, więc liczymy, iż coś się w sobotę zmieni.

Polska – Niemcy 23:30 (11:14)

Polska: Sławomir Szmal, Adam Malcher - Artur Siódmiak, Bartłomiej Jaszka, Krzysztof Lijewski, Patryk Kuchczyński 2, Karol Bielecki 2, Bartosz Jurecki 4, Mariusz Jurasik, Michał Jurecki 4, Tomasz Tłuczyński 6, Marcin Lijewski 3, Rafał Gliński 2.

Niemcy: Carsten Lichtlein, Jahannes Bitter - Pascal Hens 5, Oliver Roggisch, Dominik Klein, Martin Strobel 1, Sebastian Preiss 2, Holger Glandorf 6, Torsten Jansen 4, Michael Kraus 7, Christian Schoene 5, Lars Kaufmann.

Sędziowie: Cacador i Nicolau (obaj Portugalia).

Kary: Polska - 10, Niemcy - 18 min (czerwona kartka Sebastian Preiss - 56. min za trzecią karę dwuminutową).

(SZUCH)
Dodaj do:
  • Wykop
  • Flaker
  • Elefanta
  • Gwar
  • Delicious
  • Facebook
  • StumbleUpon
  • Technorati
  • Google
  • Yahoo
Komentarzedodaj komentarz

Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Brak komentarzy.

video
FB dlaMaturzysty.pl reklama