Wybierz miasto
Sport Logowanie / Rejestracja
Znajdujesz się w ogólnopolskim wydaniu.

Zagłębie Lubin z Superpucharem Ekstraklasy

2007-07-23

 Mistrz Polski, Zagłębie Lubin zdobyło Superpuchar Ekstraklasy. W meczu rozegranym w Lubinie zespół Czesława Michniewicza pokonał PGE GKS Bełchatów 1:0.

Przypomnijmy, że PZPN jeszcze w pi±tek ogłosił, iż spotkanie to będzie miało charakter towarzyski. Ostatecznie jednak władze Ekstrklasy SA utrzymały w mocy jego rangę. Zatem zawodnicy "miedziowych" mog± dopisać sobie na konto trofeum Superpucharu Polski.

Sam mecz raczej rozczarował. Bełchatów przyjechał do Lubina bez kilku kluczowych graczy, m.in. Garguły, Nowaka czy Pietrasiaka. Zagłębie z kolei wyszło na boisko bez Chałbińskiego i Łobodzińskiego. To zwiastowało, iż mimo rangi spotkania, obie ekipy nie pokaż± pełni swych możliwo¶ci.

Pierwsza odsłona meczu zdecydowanie dla mistrzów Polski. Podopiecznie Oresta Lenczyka wyszli na murawę bez wiary w sukces i bez większych chęci atakowania. Osamotniony w przodzie Carlo Costly niewiele mógł zdziałać.

Zagłębie za¶ grało dosyć dobrze. Na szczególn± pochwałę zasłużyli dwaj pomocnicy - Maciej Iwański i Rui Miguel. Ten pierwszy m±drze rozgrywał w ¶rodku pola i nadawał tempa akcjom lubinian, drugi czarował rajdami i dryblingami na prawym skrzydle.

Bohaterem okazał się jednak nowy nabytek "miedziowych", Michał Goliński. Po doskonałym podaniu Andre Nunesa z głębi pola, były gracz Lecha i Groclinu wyszedł sam na sam z Sapel± i okazji nie zmarnował. Zagłębie starało się pój¶ć za ciosem, ale dobrze spisywał się golkiper bełchatowian.

W drugiej połowie niewiele się działo. GKS wprawdzie ruszył do bardziej zdecydowanych ataków, ale nie bardzo miał kim zagrozić rywalom. Costly opadł z sił i opu¶cił boisko, a Ujek od pocz±tku spotkania niewiele wnosił do gry zespołu.

Czesław Michniewicz wprowadził w drugiej połowie Łobodzińskiego i Chałbińskiego. Zwłaszcza ten drugi był aktywny i mógł pod koniec meczu zapisać gola na swym koncie. Jednak po jego strzale głow± piłka wyl±dowała na słupku.

Sędzia Robert Małek zakończył spotkanie, a Zagłębie mogło ¶więtować skromne zwycięstwo.

Zagłębie Lubin - GKS Bełchatów 1:0 (1:0)
Bramka: Michał Goliński (26.).

Żółte kartki: Włodarczyk (Zagłębie) - Str±k, Costly, Ujek, Rachwał, Herrera, Grodzicki, Tosik (GKS).
Sędzia: Robert Małek (Katowice).

Zagłębie: Vaclavik - G. Bartczak, Stasiak, Arboleda, Tiago Gomes - Rui Miguel (58. Łobodziński), M. Bartczak, Iwański, Goliński (76. Pietroń) - Włodarczyk, Andre Nunes (46. Chałbiński).

Bełchatów: Sapela - Herrera, Magdoń, Grodzicki, Komorowski - Sanchez, Str±k, Rachwał (82. PoĽniak), Wróbel - Ujek, Costly (71. Tosik).
 
Tomek Szuchta
(tomek.szuchta@dlastudenta.pl)


Dodaj do:
  • Wykop
  • Flaker
  • Elefanta
  • Gwar
  • Delicious
  • Facebook
  • StumbleUpon
  • Technorati
  • Google
  • Yahoo
 
BLOK PROMOWANY
Li¶cie manuka - czysta skóraPrzetestuj kosmetyki Ziaja stworzone dla skóry tłustej i mieszanej.
video
FB dlaMaturzysty.pl reklama