Wybierz miasto
Sport Logowanie / Rejestracja
Znajdujesz się w ogólnopolskim wydaniu.

Zbąszyń czeka na motorowodniaków!

2010-08-31

 W najbliższy weekend , 4 i 5 września na Jeziorze Błędno w Zbąszyniu odbędą się Motorowodne Mistrzostwa Świata w klasie T-550 oraz finały Motorowodnych Mistrzostw Polski w klasach JT-250, T-400, OSY-400 i S-550.

Jak dotąd udział w zawodach zgłosiły 4 zawodniczki i 36 zawodników - a lista startowa nie została jeszcze zamknięta. W zbąszyńskich zawodach wystartują reprezentanci Austrii, Estonii, Litwy, Łotwy, Niemiec, Rosji, Szwecji oraz Polski. Organizatorzy zawodów spodziewają się także przyjazdu zawodników z Węgier i Ukrainy.

W klasie T-550 w której zawodnicy walczyć będą o medale mistrzostwa świata zobaczymy w Zbąszyniu, między innymi Arta Raudvę doświadczonego zawodnika z Estonii, mistrza świata i wicemistrza Europy z 2009 r. Zawodnik ten z dużymi sukcesami startuje w sporcie motorowodnym - nie tylko w klasie T-550 - już od 1981 r. Po raz pierwszy w Polsce zobaczymy Aleksieja Byczkowa reprezentanta Rosji, który w Kijowie w tegorocznych mistrzostwach Europy dość niespodzianie zdobył srebrny medal w klasie T-550.

Bardzo silną reprezentację podczas tych mistrzostw będzie miała Polska. Prawdopodobnie na starcie zobaczymy co najmniej sześciu zawodników. Największe szanse na medale mają bracia Michał i Marcin Gembiakowie z Posnanii Poznań, którzy w ostatnich 8 latach zdobyli razem aż 12 medali mistrzostw świata i Europy w tej właśnie klasie. Michał Gembiak będzie też w Zbąszyniu co najmniej bronił tytułu wicemistrza świata zdobytego w ubiegłym roku w Dunaujvaros na Węgrzech.

Nie bez szans na dobre lokaty w tegorocznych mistrzostwach świata w klasie T-550 są także reprezentanci ŻTMS ,,Baszta" Żnin, Krzysztof Śniadecki, srebrny medalista MŚ z 2006 r. i 3-krotny brązowy medalista ME (2005 r.,2006 r.,2008 r.) oraz Dariusz Nogaj - srebrny medalista mistrzostw Europy z 2005 r.

Do walki o medale może też włączyć się Łukasz Ciołek (WKS Zegrze) - srebrny medalista mistrzostw Europy z 2006 r. który od wielu lat startuje z powodzeniem w klasie S -550. W Mistrzostwach Świata T-550 w Zbąszyniu debiutować będzie Marcin Mucha z Posnanii Poznań, należący obecnie do czołówki polskich motorowodniaków w klasie T-400. Wystartuje także Adam Łabędzki - od kilku lat zawodnik austriackiego klubu RSC Regau, mistrz świata z 2006 r., mistrz Europy z 2005 r. oraz brązowy medalista ME z 2009 r. Warto przypomnieć, że Adam Łabędzki jest byłym żużlowcem, przez wiele sezonów reprezentował barwy Atlasu Wrocław.

Program Mistrzostw Świata w klasie T-550 przewiduje przeprowadzenie ogółem 4 wyścigów - po dwa w pierwszym i drugim dniu zawodów.

Równie ciekawie zapowiadają się finały Motorowodnych Mistrzostw Polski 2010. Po eliminacjach -przeprowadzonych zgodnie z terminarzem Polskiego Związku Motorowodnego i Narciarstwa Wodnego - w Szczecinie, Myśliborzu, Żninie i Śremie, zawody w Zbąszyniu decydować będą w większości klas o ostatecznej kolejności i o kolorach medali tegorocznych MP. Dotyczy to głównie klasy S-550 i T-400 oraz OSY-400 w których różnice punktowe między czołowymi zawodnikami przed finałową eliminacją w Zbąszyniu nie są duże.

Finały Motorowodnych Mistrzostw Polski w Zbąszyniu składać się będą z trzech wyścigów w każdej klasie.

Organizatorem zbąszyńskich zawodów motorowodnych - z upoważnienia Międzynarodowej Federacji Motorowodnej oraz Polskiego Związku Motorowodnego i Narciarstwa Wodnego w Warszawie jest gmina Zbąszyn, Starostwo Powiatowe w Nowym Tomyślu, Zbąszyńskie Centrum Sportu, Turystyki i Rekreacji, Zbąszyńskie Centrum Kultury, WOPR Zbąszyń i KS Posnania Poznań przy współpracy z Urzędem Marszałkowskim Województwa Wielkopolskiego.

Wstęp na plażę miejską ,,Łazienki" w Zbąszyniu nad Jezioro Błędno - skąd będzie można najlepiej obserwować przebieg Motorowodnych Mistrzostw Świata w kl. T-550 i finałów Motorowodnych Mistrzostw Polski w klasach JT -250, T - 400, OSY - 400 oraz S - 550 i gdzie odbywać się będą imprezy towarzyszące - będzie bezpłatny.

ip

Dodaj do:
  • Wykop
  • Flaker
  • Elefanta
  • Gwar
  • Delicious
  • Facebook
  • StumbleUpon
  • Technorati
  • Google
  • Yahoo
Komentarzedodaj komentarz

Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Brak komentarzy.

video
FB dlaMaturzysty.pl reklama