Zmarnowana szansa Asseco Prokomu

2008-12-12

Koszykarze Asseco Prokomu Sopot nie wykorzystali szansy na awans do fazy Top 16 Euroligi. Podopieczni Tomasa Pacesasa przegrali na wyjeździe ze SLUC Nancy 70:78.

Sopocianie przed meczem w Nancy mieli wielką szansę, by już teraz zapewnić sobie awans. Koszykarze mistrza Polski w pierwszym meczu u siebie wyraźnie pokonali Francuzów i wygrywając na wyjeździe - miejsce w fazie Top 16 mieliby praktycznie w kieszeni.

Porażka w Nancy sprawia, że Asseco Prokom czeka trudna walka o awans. W przyszłym tygodniu sopocianie zmierzą się w Kownie z miejscowym Żalgirisem. Asseco musi ten mecz wygrać, ale Litwini mają jeszcze cień szansy na wyjście z grupy i tanio skóry nie sprzedadzą.

W Nancy Asseco Prokom nie zagrał na poziomie, do którego przyzwyczaił swoich fanów w poprzednich meczach Euroligi. Zawodnicy Tomasa Pacesasa zagrali niedokładnie (aż 19 strat) i chyba nieco zlekceważyli rywala. Owszem, sopocianie niemal przez cały mecz trzymali się blisko Nancy. W drugiej połowie odrobili nawet stratę ponad 10 punktów, a na początku czwartej kwarty wyszli na prowadzenie. W kluczowych momentach pozwalali jednak rywalom przejmować inicjatywę. Stało się tak w ostatniej minucie Nancy, kiedy po celnej "trójce" Wilsona Francuzi objęli prowadzenie 72:69. Przewagi Nancy nie oddał do końca spotkania, dobijając Asseco rzutami wolnymi.

W ekipie Nancy świetne zawody zaliczył Cyril Julian. Francuz zdobył 13 punktów i zebrał aż 14 piłek. Dobrze wspierał do Michel Morandis, który rzucił 18 punktów (w tym cztery celne "trójki"). W Asseco Prokomie najskuteczniejszy był David Logan (22 punkty), dobrze zagrał też Pat Burke (14 punktów, 9 zbiórek).

SLUC Nancy - Asseco Prokom Sopot 78:70 (24:22, 20:14, 12:18, 22:16).