Wybierz miasto
Sport Logowanie / Rejestracja
Znajdujesz się w ogólnopolskim wydaniu.

Zmiany w cyklu AZS MTB CUP

2014-04-09

Rok 2014 przynosi kilka zmian w kształcie cyklu wyścigów cross-coutry AZS MTB CUP. Mniej kategorii wiekowych i edycji – tak w skrócie można je podsumować.

- Analizując miniony sezon postanowiliśmy zrezygnować z rywalizacji żaka, młodzika i juniora młodszego. Mimo braku wpisowego, pakietów startowych wartości kilkudziesięciu złotych i nagród rzeczowych frekwencja w tych grupach była bardzo niska – wyjaśniają organizatorzy. - Przeprowadzenie wyścigu dla 5 czy 10 osób to nie jest to czym chcemy się zajmować – dodają.

Modyfikacjom poddany jest również system zapisów i pomiaru czasu - organizator zrezygnował z chipów, zwiększając równocześnie obsadę sędziowską. Kolejne zmiany to niestety liczba edycji. W tym roku wyjątkowo władze samorządowe nie są skłonne wpierać imprez sportowych. Dlatego uda się zrealizować tylko trzy wyścigi. Pierwszy z nich odbędzie się 17 maja w Jeleniej Górze w Parku Paulinum – w ramach Akademickich Mistrzostw Polski w kolarstwie górskim. Rywalizacja na jednej z najtrudniejszych tras w naszym kraju odbędzie się bezpośrednio po wyścigu na czas studentów rywalizujących w ramach AMPów (szczegółówy komunikat na www.azsmtbcup.com). Potem nastąpi długa przerwa, spowodowana organizacją Akademickich Mistrzostw Świata w kolarstwie (więcej na www.Cycling2014.com), by powrócić do rywalizacji 7 września w ramach „Lubelskiego Festiwalu Rowerowego” (6.09. Eliminator MTB). Finał tradycyjnie już rozegrany zostanie w Zabrzu (21 września) podczas „V Pleneru Rowerowego” – najprawdopodobniej na nowej trasie. Będą również wyścigi i zabawy dla dzieci, fotobudka i kilka innych niespodzianek.

Wszystkie edycje będą wpisane do kalendarzy regionalnych RZKol, zatem kolarze z licencjami śmiało mogą startować na AZS MTB CUP 2014. Jednakże impreza nie będzie punktowana (co w zasadzie było ważne jedynie dla najmłodszych kategorii wiekowych).

Więcej informacji na: www.azsmtbcup.com

I edycja – 17 maja – Jelenia Góra
II edycja – 7 września – Lublin
III edycja – 21 września - Zabrze

ip

Fot. Ilona Szachtsznajder

Dodaj do:
  • Wykop
  • Flaker
  • Elefanta
  • Gwar
  • Delicious
  • Facebook
  • StumbleUpon
  • Technorati
  • Google
  • Yahoo
Komentarzedodaj komentarz

Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Brak komentarzy.

video
FB dlaMaturzysty.pl reklama