Wybierz miasto
Sport Logowanie / Rejestracja
Znajdujesz się w ogólnopolskim wydaniu.

Znakomity start Polaków!

2009-01-19

 Znakomicie rozpoczęli Mistrzostwa Świata polscy piłkarze ręczni. W sobotę gracze Bogdana Wenty rozbili Algierię, a w niedzielę po dramatycznym meczu uporali się z Rosją.

Spotkanie z Algierią nie było dla biało-czerwonych specjalnie trudne. Nasi grali dobrze, widać było przede wszystkim różnicę umiejętności między jednymi i drugimi. Bardzo dobrze spisywali się skrzydłowi - Mariusz Jurasik i Tomasz Tłuczyński, którzy rzucili po 6 bramek. Nasi w pełni wykorzystali swoje atuty i nie dali szans rywalom z Afryki.

Polska - Algieria 39:22 (17:8)

Polska: Sławomir Szmal, Adam Malcher - Bartłomiej Jaszka 1, Krzysztof Lijewski 4, Patryk Kuchczyński 3, Karol Bielecki 2, Daniel Żółtak 2, Damian Wleklak 2, Bartosz Jurecki 4, Mariusz Jurasik 6, Michał Jurecki 5, Tomasz Tłuczyński 6, Marcin Lijewski 1, Rafał Gliński 3.

Najwięcej bramek dla Algierii: Omar Chehbour 6, Abderrahim Berriah 4.

Kary: Polska - 6, Algieria - 14 min. Widzów: 3,5 tys.

***

Mecz z Rosją miał być dla wicemistrzów świata kluczowym w kontekście walki o medale na chorwackim czempionacie. Taki też był. Pierwsza połowa słaba. Polacy mieli przewagę w rozegraniu, ale celowali po słupkach i poprzeczka. Rosjanie za to konsekwentnie budowali przewagę. Groźny był Timur Dibirow, z którym nasi nie potrafili sobie poradzić.

Druga połowa to popis bramkarskich umiejętności Sławomira Szmala i Aleksieja Kostygowa. Obaj zawodnicy bronili jak w transie - przed pierwsze siedem minut drugiej odsłony nie padła żadna bramka! Trafienie Damiana Wleklaka "odczarowało" Kostygowa, za to Szmal wciąż bronił jak w transie. Polacy zagrali dużo skuteczniej w ataku i udało im się przełamać rywali. W dodatku Rosjanie często wędrowali na ławkę kar. Ostatecznie po trafieniu Tłuczyńskiego i interwencjach "Kasy" pokonaliśmy rywali 24:22.

Polska - Rosja 24:22 (11:14)

Polska:
Sławomir Szmal - Bartłomiej Jaszka, Krzysztof Lijewski 4, Patryk Kuchczyński, Karol Bielecki 4, Daniel Żółtak, Damian Wleklak 2, Bartosz Jurecki 4, Mariusz Jurasik 4, Michał Jurecki 1, Tomasz Tłuczyński 2, Marcin Lijewski 3, Rafał Gliński.

Rosja: Aleksiej Kostygow, Oleg Grams - Wasilij Filippow 1, Dmitrij Kowaliew 3, Aleksander Czernoiwanow, Aleksiej Rostworcew 3, Aleksiej Kamanin, Roman Iwanow 1, Michaił Czipurin 2, Timur Dibirow 5, Konstantin Igropulo 6, Witalij Iwanow 1.

Kary: Polska - 14; Rosja - 20 min (czerwone kartki: Czernoiwanow w 38. min i Kamanin w 59. za trzy kary dwuminutowe)

(SZUCH)

fot.
DaF

Dodaj do:
  • Wykop
  • Flaker
  • Elefanta
  • Gwar
  • Delicious
  • Facebook
  • StumbleUpon
  • Technorati
  • Google
  • Yahoo
Komentarzedodaj komentarz

Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Brak komentarzy.

video
FB dlaMaturzysty.pl reklama